fbpx
17 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologjia 7

Etiketim: teknologjia 7

Me “elegancën atletike”, Genesis GV70 do të jetë një rival i...

0
Stili i ri i dizajnit dhe kapaciteti i lart, mund ta bëjnë një rival të fortë në krahasim me prodhuesit tjerë Para shumë vitesh, nëse...

Brenda 4 viteve, Apple do të arrijë kapitalizimin prej 2 trilion...

0
Në vitin 2018, Apple u bë kompania e parë e tregtuar publikisht që arriti në kapitalizimin historik të tregut në vlerë prej 1 trilion...

Konfirmohet data e prezantimit të BMW M3 dhe M4, tregohet edhe...

0
Shefi i BMW është shfaqur sërish, ka treguar më në fund kur do të prezantohen modelet M3 dhe M4 BMW ka nisur të hapë veprimtarinë...

Shkencëtarët zbulojnë galaktikën në formë ‘petulle’

0
Një ekip shkencëtarësh kanë zbuluar një galaktikë që duket si një unazë “kozmike e zjarrit”, e cila mund të na ndihmojë të kuptojmë më...

Njihuni me versionin e Galaxy S20 që Samsung ka ndërtuar për...

0
Samsung ka krijuar një telefon enkas për ushtrinë amerikane. Bëhet fjalë për një prodhim të tipit Galaxy Samsung S20. Telefoni ka një modalitet i...

Shkencëtarët e NASA-s zbulojnë universin paralel, ku koha ecë mbrapa

0
Shkencëtarët e NASA-s kanë lansuar prova të një universi paralel, menjëherë pranë universit tonë, ku të gjitha rregullat e fizikës duket se funksionojnë në...

”Volkswagen” rifillon prodhimin në Argjentinë

0
”Volkswagen” po rifillon prodhimin në vendin e tij të dytë në Argjentinë, deklaroi kompania e njohur gjermane e prodhimit të makinave. ”Punëtorët duhet të mbajnë...

Facebook blen Giphy për 400 milionë dollarë

0
Në një veprim të befasishëm, Facebook ka njoftuar sot që ka blerë shërbimin e famshëm të GIF-ave, Giphy. Marrëveshja vlen rreth 400 milionë dollarë dhe...

Twitch hap këshillin e sigurisë për të ndihmuar në pastrimin e...

0
Grupi përfshin drejtues, akademikë dhe udhëheqës jofitimprurës për të hartuar politika të reja dhe për të zhvilluar produkte. Platforma e transmetimit të video lojërave në...

Trump zgjat ndalimin e Huawei deri në maj 2021

0
Shtetet e Bashkuara tani po ndalojnë kompanitë e saj të bashkëpunojnë me Huawei dhe ZTE në një afat më të gjatë. Një vit më parë,...