fbpx
20 C
Tirana
Monday, June 1, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Teknologji 12

Etiketim: teknologji 12

NASA sjell imazhe jashtë botës sonë

0
Male të mbuluara plot me dëborë, hapësira qiellore, galaktika, Hëna, Toka dhe Dielli, këto janë disa nga shkrepjet më fantastike të NASA-s. Foto të cilat...

Samsung rikthehet në tregun britanik me tre modele të reja të...

0
Laptopët Samsung janë rikthyer në tregun e Mbretërisë së Bashkuar në një mënyrë spektakolare. Gjigandi korean ka konfirmuar modelet e reja të laptopëve të...

Apple synon t’i kundërvihet Samsung Galaxy S30 me iPhone 13

0
Së pari kemi dëgjuar se si Apple iPhone 12 do të vijë me 3 kamera dhe më pas kemi dëgjuar se si Samsung Galaxy...

Google do t’i japë 1,000 dollarë secilit punëtor që punon nga...

0
Google po planifikon që të rihapë zyrat e saja duke filluar nga 6 korriku, por shumë punëtorë mund të vazhdojnë të punojnë nga shtëpia...

Shkencëtarët e NASA-s zbulojnë universin paralel, ku koha ecë mbrapa

0
Shkencëtarët e NASA-s kanë lansuar prova të një universi paralel, menjëherë pranë universit tonë, ku të gjitha rregullat e fizikës duket se funksionojnë në...

Apple sjell syze për 499 dollarë

0
Kompania amerikane planifikon të nxjerrë syzet e saj të para Apple Glass.  Sipas informacionit, syzet do të quhen Apple Glass dhe pritet të kenë një...

Emoji i ri i Twitterit, shenjë falënderimi për urgjencën shëndetësore

0
Rrjeti social Twitter ka prezantuar një ”emoji” të ri për të shprehur mirënjohje dhe për të falënderuar në veçanti ata që po përballen me...

Nis prodhimi i maskave që ndriçojnë nëse përdoruesi i tyre ka...

0
Maska që japin një ndriçim floureshent nëse personi që është duke i përdorur ka koronavirus po zhvillohen dhe pritet që të ndihmojnë në ngadalësimin...

Samsung lanson modelin e ri, A21, ofron karakteristika të avancuara

0
Ju mund të ndiqni kryesisht modelet e linjës Galaxy të Samsung, mirëpo seria A e kompanisë jugkoreane është mjaft mbresëlënëse. Samsung sapo ka shtuar një...

SHBA aprovon masën e ndalimit të furnizimit me çipa të Huawei

0
Qeveria amerikane ka zbuluar se do të ndërpresë furnizimin me çipat e Huawei nga prodhuesit global, duke bërë një goditje tjetër të madhe për...