fbpx
24 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Studimi

Etiketim: Studimi

Studimi që pretendon se gjeti kurën kundër kancerit

0
Sipas një studimi të publikuar në revistën “Science Translational Medicine”, një “mega” dozë e vitaminës C, e cila mund të injektohet përmes rrugëve intravenoze...

Studimi/ Covid-19 në vjeshtë, në tetor nis vala e dytë

0
Në vjeshtë, koronavirusi mund të ngatërrohet me sëmundje të tjera të llojit respirator dhe hipoteza e famshme e valës së dytë, nga këndvështrimi teknik...

​COVID-19 sulmon placentën gjatë shtatëzënisë, studimi i papritur

0
Një studim mjekësor mbi 16 gra shtatzëna të cilat rezultuan pozitivë me COVID-19 gjetën prova të dëmtimit të placentës, organit që vepron si zorrë,...

Studimi: Ja burimi i 80 për qind të të infektuarve me...

0
Disa shkencëtarë tani thonë se disa aktivitete e biznese mund të jenë përgjegjëse për të paktën 80 për qind të infeksioneve me koronavirus. Një raport...

Apeli i fortë i mjekut shqiptar: Hiqini dorezat, ja çfarë deklaron...

0
Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti ka publikuar në rrjetet sociale informacionin më të fundit nga CDC, sipas të cilit Covid-19 nuk mund të transmetohet...

Studimi i fundit: Gjatë shtatzënisë, COVID-19 sulmon placentën

0
Prova të dëmtimit të placentës, organit që vepron si zorrë, veshkë, mëlçi dhe mushkëri për një fetus gjatë shtatzënisë u gjetën në një studim...

Studimi: Femrat preferojnë të vozisin veturat Opel

0
Çdo i gjashti Mercedes E-Class ka një shofer të gjinisë femërore, duke e bërë këtë model makinën “më mashkullore” në Gjermani. Por, cilat vetura i...

Studimi: Më shumë fruta hanë gratë dhe të arsimuarit

0
Gratë europiane hanë më shumë fruta se burrat dhe njerëzit me arsim më të lartë hanë më shumë sesa ata pa arsim të lartë,...

Studimi: Ja si koronavirusi hyn në sy

0
Kujdes me sytë! Shkencëtarët amerikanë konfirmojnë se koronavirusi mund të hyjë në trup edhe nëpërmjet syve, përmes lotëve ose kontaktit me duart e infektuara,...

E thotë studimi i fundit: Temperaturat e larta nuk ndikojë në...

0
Kur të vijë vera, shumë patogjenë bëjnë pushim. Por a vlen kjo edhe për Koronavirusin? Sipas analizave aktuale, lagështia e lartë dhe temperaturat e...