fbpx
21 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Sizmiologu

Etiketim: Sizmiologu

Sërish lëkundje tërmeti/ U ndje në disa qytete, ja ku ishte...

0
Katër ditë nga tërmeti i fuqishëm që tronditi vendin tonë, lëkundje të tjera janë ndjerë në afërsi të Kepit të Rodonit. Lëkundja më e fortë...

“Pse Shqipëria është e ekspozuar ndaj tërmeteve”, sizmiologu gjerman: Parashikimi i...

0
Profesor Frederik Tilmann, drejtues i sektorit të sizmologjisë në Qendrën gjermane të Studimeve Gjeologjike (GFZ) në Potsdam mbi arsyet e tërmeteve në rajonin e...

Tërmetet, sizmiologu grek: Ja pse e përgënjeshtrova paralajmërimin e Ilir Metës,...

0
Sizmologu grek, Akis Tselentis, në intervistën me gazetarin e Top Channel, Aleksandër Marku, foli për tërmetin e fuqishëm 5.8 ballë, që goditi dje vendin,...

Flet sizmiologu që parashikoi tërmetin e fuqishëm: Ja si do të...

0
Pas situatës së vështirë në të cilën ndodhet Shqipëria, “Top Channel”  ka realizuar një intervistë me sizmiologun grek, Akis Tselentis, i cili e ka...

Sizmiologu grek paralajmëroi muaj më parë termetin apokaliptik në Ballkan –...

0
Nje sizmiolog grek duket se ka paralajmeruar termetin e rende qe ndodhi diten e sotme ne Tirane dhe Durres. Ai madje eshte cituar nga...