fbpx
15 C
Tirana
Thursday, June 4, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Shkencëtarët

Etiketim: Shkencëtarët

Shkencëtarët dalin kundër OBSH-së për ndalimin e shpërndarjes së këtij ilaçi

0
Mbi 120 shkencëtarë kritikojnë studimin e revistës prestigjoze ‘The Lancet’ e cila bëri që OBSH të bllokojë përdorimin e hidroksilklorinës kundër Covid-19. Një hulumtim i...

Shkencëtarët rusë: Proteina e qumështit të gjirit dhe të dhisë, kyçi...

0
Koronavirusi duket se prek bebet më pak se popullatat e tjera dhe shkencëtarë rusë thanë së fundmi se kjo vjen prej proteinave në qumështin...

Shkencëtarët zbulojnë galaktikën në formë ‘petulle’

0
Një ekip shkencëtarësh kanë zbuluar një galaktikë që duket si një unazë “kozmike e zjarrit”, e cila mund të na ndihmojë të kuptojmë më...

Shkencëtarët kanadezë: Kanabisi mund të parandalojë dhe të trajtojë Covid-19

0
Një ekip i shkencëtarëve kanadezë besojnë se kanabisi mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e Covid-19. Studiuesit nga Universiteti i Lethbridge thanë që një...

Shkencëtarët e NASA-s zbulojnë universin paralel, ku koha ecë mbrapa

0
Shkencëtarët e NASA-s kanë lansuar prova të një universi paralel, menjëherë pranë universit tonë, ku të gjitha rregullat e fizikës duket se funksionojnë në...

Shkencëtarët kanadezë besojnë se kanabisi mund të parandalojë si dhe të...

0
Një ekip i shkencëtarëve kanadezë besojnë se kanabisi mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e infeksioneve të coronavirusit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, studiuesit nga...

Për herë të parë shkencëtarët shikuan se si lindi një planet...

0
Imazhet e reja tregojnë ‘kthesën’ e markës tregtare që sugjerojnë se po shfaqet një botë tjetër. Shkencëtarët kanë marrë imazhe që mund të jetë evidenca...

Shkencëtarët zbulojnë lindjen e një planeti për herë të parë

0
Astronomët zbulojnë lindjen e një planeti, i cili është duke u formuar rreth një ylli në një sistem të ri 520 vjet dritë nga...

Trondisin shkencëtarët: Konsumi i duhanit mund t’ua tkurrë madhësinë e organit...

0
Ekspertët kanë paralajmëruar për efektin negativ të konsumimit të duhanit kundrejt penisit të burrave. Duke folur ekskluzivisht në Mirror Online, ekspertët kanë zbuluar efektet e...

Shkencëtarët: Rrezet e diellit, ‘arma sekrete’ kundër koronavirusit

0
Një pranverë me diell mund të shpjegojë pjesërisht pse rastet e koronavirusit kanë rënë ndjeshëm në javët e fundit, sipas shkencëtarëve. Disa studime kanë sugjeruar...