fbpx
26 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Qind

Etiketim: qind

Këtë vit bëni plazh në Sarandë 20 për qind më lirë,...

0
Plazhi për sektorin e hoteleve ka nisur dhe në qytetin e Sarandës, ku turizmi është një ndër sektorët kryesore të ekonomisë. Fluksi i pushuesve ditën e djeshme...

Studimi: Ja burimi i 80 për qind të të infektuarve me...

0
Disa shkencëtarë tani thonë se disa aktivitete e biznese mund të jenë përgjegjëse për të paktën 80 për qind të infeksioneve me koronavirus. Një raport...

​OKB: Ekonomia globale do të tkurret 3.2 për qind për 2020...

0
Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) parashikojnë që ekonomia globale do të tkurret 3.2 për qind këtë vit për shkak të Covid-19. Në raportin...

Toyota pret rënie të fitimit për 80 për qind shkaku i...

0
Njëri ndër prodhuesit më të mëdhenj të veturave në botë, Toyota nga Japonia, ka parashikuar rënie të fitimit deri në 80 për qind gjatë...

Covid-19/ Papunësia në Spanjë mund të arrijë në 19 për qind

0
Qeveria e Spanjës pret që ekonomia e katërt më e madhe e Eurozonës të ulet me 9.2 për qind këtë vit ndërsa papunësia të...

Ndryshimi i klimës mund të godasë rritjen globale me 3 për...

0
Ndryshimi i klimës mund të godasë rritjen ekonomike globale me tre për qind gjatë 30 vjetëve të ardhshëm, sipas një studimi të sektorit të...

Katër për qind e grave mëngjarashe nuk nuhasin si të tjerat

0
Shkencëtarët thonë se ata kanë zbuluar një anomali biologjike që mund të ndryshojë gjithçka që dinim për nuhatjen deri më tani. Rezultatet e një studimi...

Emina pozon në bikini: Goditi ato me të gjitha 100 për...

0
Modelja e njohur ka një mesazh me fotografinë e fundit. Emina Çunmulaj ka ndarë me ndjekësit një fotografi të re në Instagram, në të cilën...

Kafeja ul rrezikun për kancer në mëlçi me 50 për qind

0
Një filxhan kafe në mëngjes mund të ketë përfitime më të mëdha sesa për të ndihmuar veten që të zgjoheni nga gjumi. Pirja e kafesë...

80 për qind e sulmeve në zemër mund të shmangen me...

0
Sulmet e zemrës janë kërcënuese për jetën dhe, në fakt, janë shkaktari numër një i vdekjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Organizata Botërore e...