14.5 C
Tirana
E diel, 2 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Prodhon

Etiketim: prodhon

Sipërmarrësja shqiptare prodhon autoambulanca për vatrat e luftës në Ukrainë

0
Arjeta Puca është një inxhiniere kompjuterike dhe aktualisht po prodhon autoambulancat që shkojnë në Ukrainë.35-vjeçarja nga Dibra është kontaktruar nga Kombet e bashkuara për...

Bugatti prodhon makinën mini elektrike për fëmijë, në shitje për 35...

0
Kompania e njohur automobilistike Bugatti, në bashkëpunim me kompaninë Little Car me qendër në Londër, kanë prodhuar 500 makina minielektrike për fëmijë. Tashmë disa prej...

Deti prodhon ndryshime në trurin tonë, që na bëjnë më të...

0
“Kam nevojë për një pushim, për të shkuar në plazh dhe për të pushuar”. Nuk është e çuditshme të dëgjosh këtë dëshirë të shprehur...

Japonia prodhon ‘maskën e zgjuar’, amplifikon zërin dhe përkthen fjalët në...

0
Japonia prodhon maskën smart që pretendohet se lufton Koronavirusin. "C-mask" u zhvillua nga Donut Robotics dhe do të prodhohet në 5,000 copë duke nisur nga...

Vaksina antiCOVID-19 prodhon antitrupa në minj dhe derra

0
Kompania e imunoterapisë amerikane Inovio Pharmaceuticals deklaroi sot se vaksina e tyre eksperimentale ndaj koronavirusit është treguar që prodhon antitrupa mbrojtës dhe forcon aktivizimin...

Artan Hoxha: Shqipëria prodhon “çokollatë” dhe vaj kanabisi për tregun e...

0
Gazetari Artan Hoxha në një intervistë për Abc News këtë të shtunë ka komentuar dhe rëndësisnë që ka mushka tashmë në transportit e lendeve narkotike në...

Nike prodhon atlete për mjekët dhe infermieret që punojnë 12 orë

0
Nike ka krijuar një palë atletesh posaçërisht për mjekë dhe infermierë për t’i ndihmuar ata të kalojnë ndërrim 12-orësh. Atletet, e emërtuara si ‘Air Zoom...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS