18.5 C
Tirana
E hënë, 26 Shtator, 2022
Ballina Etiketimet Prizrenit

Etiketim: Prizrenit

144-vjetori i Lidhjes së Prizrenit/ Veliaj takon kreun e Komunës: E...

0
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ndodhet sot në Prizren për të marrë pjesë në ceremoninë e përkujtimit të 144-vjetorit të Lidhjes Shqiptare...

Ora e parë e mësimit në Kosovë dhe Shqipëri sot i...

0
Ministrja e Arsmit, Arbërie Nagavci ka njoftuar se për nder të 144 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, sot, të gjitha shkollat në Kosovë...

U takua me kreun e Komunës në Prizrenit, Veliaj: Të mësojmë...

0
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka vizituar këtë të premte qytetin e Prizrenit ku dhe është takuar me Shaqir Totaj, kreun e...

​Nesër ora e parë e mësimit në Kosovë dhe Shqipëri i...

0
Ministrja e Arsmit, Arbërie Nagavci ka njoftuar se për nder të 144 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, nesër, 10 qershor, të gjitha shkollat...

Lidhja e Prizrenit kampion ndër meshkuj, kurse Teuta kampione ndër femra

0
Përfundoi edicioni 2021/2022 i Ligës së përbashkët të pingpongut Kosovë-Shqipëri!Me ndeshjet e ditës së dytë, që u zhvilluan në Shkodër, përfundoi edicioni 2021/2022 i...

Komuna e Prizrenit dhe Caritasi zviceran nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi

0
Kjo marrëveshje është arritur mes Caritasit zviceran (CaCH), komunës së Prizrenit, si dhe Drejtorisë Komunale të Arsimit në Prizren (DKA), në kuadër të projektit...

Lidhja e Prizrenit dhe Ahmet Hoxha MK kampion të Kupës së...

0
Në SHFMU 'Tefik Çanga' në Ferizaj u mbajt turneu ekipor Kupa e Kosovës në pingpong për junior U17, për meshkuj dhe femra.Në kategorinë e...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra 47 kilometra larg Prizrenit

0
Një tërmet i shkallës 4.1 Rihter ka lëkundur sonte veriun e Shqipërisë.Epiqendra ka qenë në Fushë Arrëz të Shkodrës, 47 kilometra në perëndim dhe...

​ShSKUK: Spitali i Prizrenit, Mitrovicës dhe Vushtrrisë nuk kanë pacientë me...

0
Spitali i Prizrenit, Mitrovicës dhe Vushtrrisë nuk kanë pacientë me Covid-19, kurse në kuadër të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, trajtim mjekësor...

Mbi 17 mijë çifte u kurorëzuan në vitin 2019, prin qyteti...

0
Në Kosovë gjatë vitit kaluar janë kurorëzuar 17 577 qifte-bashkëshortore. Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Kurorëzimeve në Kosovë 2019” në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS