9.5 C
Tirana
E diel, 2 Prill, 2023
Ballina Etiketimet Prill

Etiketim: prill

​Rama: Shqipëria me inflacion 6.2% në prill, sa gjysma e rajonit

0
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama replikoi sot me deputeten e PD-së, Jorida Tabaku gjatë seancës në Kuvend."Është sigurisht shumë e rëndësishme dhe dobishme që...

Identifikohen eshtrat e gjetura në Fushë-Kuqe të Kurbinit në prill, i...

0
Janë identifikuar eshtrat e gjetura në 3 prill të këtij viti në Fushë-Kuqe të Kurbinit. Ashtu siç edhe dyshohej eshtrat i përkasin Mariglen Gjonajt,...

Të dhënat nga Banka e Shqipërisë/ Normat e interesit të depozitave...

0
Normat e interesit të depozitave me afat shfaqën shenja rritjeje gjatë muajit prill.Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë, norma mesatare e interesit të...

Rritja rekord e çmimeve në Shqipëri në prill mbetet nën mesataren...

0
Shqipëria regjistroi inflacionin më të lartë ndër vite në muajin prill, për shkak të krizës nga lufta në Ukrainë, sipas të dhënave të institutit...

Eksportet shqiptare rriten me gati 50 për qind në janar-prill, deficiti...

0
Deficiti tregtar i Shqipërisë pati një rritje vjetore me 6 për qind në katër muajt e parë të vitit, duke shkuar në 123 miliardë...

Nga ndryshimet në testin e maturës te një javë pushime në...

0
Ministrja e Arsimit Evis Kushi ishte e ftuar këtë pasdite në rubrikën "Opinion" në News 24.Kushi foli me detaje për sistemin arsimor si dhe për...

Nuk ndalet rritja e çmimeve në Shqipëri, inflacioni arrin 6.2 për...

0
Rritja e çmimeve në Shqipëri nuk ka të ndaluar, duke kapur rekorde të reja për çdo muaj. Sipas të dhënave të publikuara sot nga instituti...

Vazhdon rënien besimi në ekonominë shqiptare në prill, ndërkohë besimi i...

0
Treguesi i besimit ekonomik në Shqipëri ra me 1 pikë përqindje në 102.2 në muajin prill, duke vazhduar trendin rënës që nga nga fillimi...

760 turistë të huaj në Sarandë vetëm në prill

0
Qyteti bregdetar i Sarandës gjatë muajit prill ka tërhequr një numër të lartë turistësh të huaj.Drejtori i portit të Sarandës, Alket Qendro tha se...

​Ngjarjet e datës 30 prill

0
Organizata BSides Prishtina 2022 mban konferencën e sigurisë kibernetike, e cila organizohet për herë të parë në Kosovë.(Biblioteka Universitare apo Instituti i Historisë, ora...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS