14.5 C
Tirana
E hënë, 3 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Presioni

Etiketim: presioni

Tregjet e kapitaleve dhe presioni i luftës në Ukrainë mbi ekonominë

0
Lufta në Ukrainë dhe pandemia COVID kanë shtuar në Shqipëri nevojën për likuiditet parash dhe përdorim të kapitaleve.Ekspertët dhe autoritetet kanë kthyer vëmendjen mbi...

Rritet presioni për nisjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin

0
Në kohën e luftës në Ukrainë, e cila ka bashkuar si asnjëherë më parë vendet perëndimore, mungesa e konsensusit në Bashkimin Evropian për procesin...

Kikia: Ja çfarë e bëri qeverinë të tundet nga presioni

0
Gazetari Mentor Kikia në MCN TV, për të folur për rritjen e çmimeve, u shpreh se megjithëse kishte disa paqartësi, protesta arriti të bëjë...

Lufta në Ukrainë/ Spahiu: Vetëm presioni ekonomik e ushtarak mund ta...

0
Kreshnik Spahiu thotë se vetëm presioni ekonomik e ushtarak mund ta ndalë luftën.I ftuar në "Open", Spahiu u shpreh se oligarkëve rusë në Europë...

“Qendër presioni atmosferik mbi Ballkanin Perëndimor”, si parashikohet moti për sot

0
Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qëndre të presionit të lartë atmosferik mbi Ballkanin Perëndimor do të sjellë në vendin tonë mbizotërim të kthjellimeve dhe...

“I dyshuar me Covid, iu ngatërrua tamponi”/ Bardh Spahia: Presioni i...

0
Demokrati Bardh Spahia, me anë të një postimi në Facebook ka reaguar rreth situatës epidemiologjike në vend. Ai shkruan se një 69 vjecar nga...

Thaçi: Tani presioni ndërkombëtar të drejtohet nga Serbia që të rinisë...

0
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mirëpritur vendimin e Qeverisë së Kosovës për të shfuqizuar masat e reciprocitetit ndaj Serbisë. Përmes një postimi në...

Deklarata e Yuri Kim, Paskal Milo: Nga më të fortat në...

0
Deklaratat e ambasadores së SHBA, Yuri Kim, e cila ia la përgjegjësinë për të ardhmen e Shqipërisë, kreu të PD, janë konsideruar nga më të fortat...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS