14.5 C
Tirana
E hënë, 3 Tetor, 2022
Ballina Etiketimet Popullsia e Shqipërisë

Etiketim: Popullsia e Shqipërisë

Shqipëri: Popullsia rurale bie me 4 për qind

0
Tranzicioni demografik në vend është shndërruar në një problematikë për forcën e punës në të gjithë sektorët e ekonomisë në vend, por bujqësia mbetet...

Popullsia e Shqipërisë tkurret për të pestin vit radhazi, shkon në...

0
Plakja e popullsisë, ritmet e larta të emigracionit dhe pasojat e Covid-19 në shëndetin e popullatës kanë sjellë rënien e banorëve në Shqipëri në...

Shqipëri po “plaket”, gati gjysma e bonusit të bebes shkon për...

0
"Bonusi i bebeve" ose ndryshe stimuli financiar që qeveria shqiptare nisi të japë në fillim të vitit 2019 nuk po jep rezultate në rritjen...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS