18.5 C
Tirana
E diel, 29 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Plakjes

Etiketim: plakjes

Studimi: Lakuriqët ndihmojnë në kurimin e koronavirusit, kancerit dhe ndalimin e...

0
Një studim i ri i ekspertëve holandezë të Institutit Max Planck në Nijmegen, ka marrë në konsideratë disa nga aftësitë e pabesueshme shqisore të...

Studimi i ADN-së: Lakuriqët ndihmojnë në kurimin e koronavirusit, kancerit dhe...

0
Një studim i ri i ekspertëve holandezë të Institutit Max Planck në Nijmegen, ka marrë në konsideratë disa nga aftësitë e pabesueshme shqisore të...

5 ushqimet më të mira kundër plakjes

0
Të pasurit e një lëkure të bukur e të pastër fillon që me mënyrën se si ushqehemi, por këto ushqime kundra plakjes mund t’ju...

Nëse ushqeheni më pak mund të ngadalësohet procesi i plakjes

0
Hulumtimet e fundit të publikuara në Molecular & Cellular Proteomics ofrojnë një paraqitje të shkurtër se si prerja e kalorive ndikon në plakjen brenda...

Si t’i parandaloni 4 llojet e plakjes? Flasin shkencëtarët

0
Sot njerëzit në të gjithë botën jetojnë më gjatë. Deri në vitin 2050, popullsia në botë, në moshën 60 vjeç e lart, pritet të...

Shqipëria drejt plakjes, COVID-19 ul numrin e vdekjeve

0
Në tre mujorin e parë të këtij viti numri i vdekjeve dhe i lindjeve në  Shqipëri ka shënuar rënie. Megjithatë INSTAT pranon se të...

Shqipëria në procesin e shpejtë të plakjes/ Vetëm 11 lindje me...

0
Shtesa natyrore e popullsisë së vendit është në prag kë kthesës së fortë negative për shkak se numri i lindjeve po barazohet me numrin...

Shkencëtarët po i japin të moshuarëve ilaçe kundër plakjes për të...

0
“Pacientëve të moshuar me koronavirus mund t'u jepen ilaçe kundër plakjes për ta rikthyer sistemin e tyre imunitar në të ri dhe për t'i...

Arra makadamie përmirëson shëndetin e zemrës dhe ngadalëson procesin e plakjes

0
Arrat e makadamisë janë një nga frutat më të mira të thata. Kjo pemë rritet në klimat tropikale të Brazilit, Australisë, Kenisë, Indonezisë, Afrikën...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS