26.5 C
Tirana
E hënë, 23 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Pini

Etiketim: pini

Çfarë i ndodh trupit, nëse pini alkool çdo ditë gjatë një...

0
Alkooli, kur konsumohet në sasi të moderuar, është i kënaqshëm. Megjithatë, gjatë festave të fundvitit, shumë njerëz kanë tendenca ta teprojnë me alkool dhe...

Arsyeja e forte, pse nuk duhet te pini makiato ne Shqiperi

0
Arsyeja e forte, pse nuk duhet te pini makiato ne Shqiperi

Nuk pini ujë shumë gjatë ditës? Ja çfarë po iu ndodh...

0
Shumë njerëz nuk bëjnë gjumë të mjaftueshëm, e një studim i kohëve të fundit po pretendon se mesatarja është vetëm gjashtë orë gjumë në...

Njihuni me 5 arsyet përse duhet të pini çaj xhenxhefili gjatë...

0
Xhenxhefili është një bimë e cila përdoret gjerësisht në gatime të ndryshme. Por kjo rrënjë është përbërësi kryesor i disa trajtimeve natyrale. Përdorimet e...

Vuani nga tensioni i lartë i gjakut? Mësoni deri në sa...

0
Njerëzit që vuajnë nga tensioni i lartë i gjakut duhet të tregojnë kujdes me kafenë sepse ajo mund të rrisë rrezikun e...

Vuani nga zemra? Ja 4 pijet që duhet të pini çdo...

0
Sëmundjet e zemrës janë nga sëmundjet më të përhapura në vendin tonë. Në Shqipëri, rreth 9000 njerëz vdesin çdo vit për shkak të sëmundjeve...

Cfare Ndodh Nese Pini SHUME Uje ? |Fakte Interesante

0
Cfare Ndodh Nese Pini SHUME Uje ? |Fakte Interesante

Shikoni çfarë ndodh kur pini kafe në stomak bosh

0
Kafeja në të vërtetë është shumë e shëndetshme. Është e ngarkuar me antioksidantë dhe lëndë ushqyese të dobishme që mund të përmirësojnë shëndetin tuaj. Studimet...

Ja pse duhet të pini nga dy gota verë të kuqe...

0
Konsumimi i dy gotave pije alkoolike në ditë mund të ngadalësojë problemet mendore dhe të ruajë funksionin e trurit, sipas një studimi të ri. Hulumtimi,...

Katër pijet që duhet t’i pini çdo ditë për zemrën

0
Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaktare të shumë vdekjeve në botë. Ato përfshijnë edhe çrregullimet e zemrës, aritminë dhe sëmundjen e arterieve koronare. Shëndeti i zemrës përmirësohet...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS