fbpx
14 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Perëndimor

Etiketim: Perëndimor

Bregu: Ballkani Perëndimor duhet të fillojë me mbledhjen e njohurive

0
Sondazhi i vjetor “Barometri i Ballkanit 2020”, ende i pabotuar nga Këshilli për Bashkëpunim Rajonal (RCC), tregon se siç pritej, interneti përdoret gjerësisht për...

BE 3.3 miliardë euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor në përballimin e...

0
Komisioni Evropiani njoftoi sot për një ndihmë financiare të Bashkimit Evropian dhe Bankës Evropiane të Investimeve në vlerë mbi 3.3 miliardë euro për vendet...

Mogherini mbledh ne Bruksel lideret e Ballkanit Perendimor, mungonte vetem Rama...

0
Në Buksel u zhvillua një darkë pune e liderëve nga Ballkani Perëndimor me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian (BE) për Politikë...

Mogherini takon sonte liderët e Ballkanit Perëndimor, pjesëmarrës edhe presidenti Thaçi...

0
Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini do të zhvillojë sonte në Bruksel një darkë pune me liderët e Ballkanit Perëndimor. Mësohet...

Corriere Della Sera: Macron ndihmoi Rusine,Turqine dhe Kinen te influencojne ne...

0
Presidenti francez pengoi Bashkimin Europian të hapë negociatat për aderimin e dy vendeve. Shtyrja ndihmon Rusinë, Kinën dhe Turqinë që prej kohësh...

Greqia mbeshtet perspektiven evropiane te vendeve te Ballkanit Perendimor – Lajmi...

0
Një ditë pasi Këshilli Evropian i tha “JO” hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, Ministria e Jashtme e...

DW: Ja cfare rrezikon moshapja e negociatave ne Ballkanin Perendimor –...

0
Lajm i keq, gabim i Francës, goditje ndaj aspiratave të rajonit për të hyrë në BE, pasoja tek qytetarët dhe zhvillimet e...

Reforma në drejtësi, ministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Tiranë –...

0
Ministrat e Ballkanit Perëndimor do të mblidhen në Tiranë për të diskutuar lidhur me reformat e ndërmarra për forcimin e shtetit të së drejtës...