23.5 C
Tirana
E diel, 26 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Parlamentin

Etiketim: parlamentin

Moment i veçantë për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, eurodeputeti irlandez mban...

0
Një moment i veçantë ka ndodhur për Shqipërinë gjatë seancës së Parlamentit Europian këtë të mërkurë, ku eurodeputeti irlandez Ciaran Cuffe, ka mbajtur një fjalim...

Djegia e mandateve/ Shehi pranon “dështimin”: Donim të zhvlerësonim Parlamentin, por…

0
Ish-deputeti dhe kreu i LZHK Dashamir Shehi, ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me djegien e mandateve, ndërsa shtoi se ky vendim erdhi për...

Rama mesazh Presidencës dhe opozitës jashtëparlamentare: S’duhet të merakosen për fatin...

0
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në twitter për zhvillimet e ndodhura sot në Komisionin e Ligjeve ku iu hap rrugë ndryshimeve kushtetuese, ku ka...

Lefter Maliqi ironizon Parlamentin duke e quajtur një Portokalli të dobët....

0
Në studion e emisionit “Top Talk”, drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, ishte i ftuar deputeti Myslim Murrizi. Disa javë më parë, me anë të...

Skandal në parlamentin italian/ Vittorio Sgarbi nxirret nga salla i ngritur...

0
Vittorio Sgarbi është nxjerrrë sot me forcë nga salla e parlamentitti italian teksa refuzoi të dilte pas urdhrit të zv. kryetares Mara Carfagna, prej...

Miratohen kushtet për Shqipërinë, kalojnë në Parlamentin Evropian amendamentet

0
Parlamenti Evropian miratoi te enjten, amendamentin me 15 kushte për qeverinë në Shqipëri para nisjes së negociatave. Me 388 vota pro, 280 kundër dhe 19...

Topalli sulmon Bashën: I dhuroi Ramës Parlamentin dhe bashkitë, sot na...

0
Ish-kryetarja demokrate e parlamentit, Jozefina Topalli shpërthen ndaj kryedemokratit Lulzim Basha pas arritjes së marrëveshjes për reformën zgjedhore mes maxhorancës dhe opozitës. Topalli thotë se...

Budina nga Durrësi: Ngrini kokën, të bashkohemi që presidenti të shpërndajë...

0
Nga Durrësi, regjisori Edmond Budina i bëri thirrje të gjithë qytetarëve që të ngrihen për të rrëzuar qeverinë, e cila shembi Teatrin Kombëtar. Sipas Budinës,...

Grupi i PPE në Parlamentin Evropian: PD të angazhohet plotësisht në...

0
Zëvendëskryetari i Grupit të PPE-së në Parlamentin Evropian, Andrey Kovatchev i ka bërë thirrje Partisë Demokratike që të bëhet pjesë e reformës zgjedhore. Përmes një...

‘Partitë politike të na bashkohen, ose në djall të shkojnë’, Budina...

0
Regjisori Edmond Budina ka kërkuar falje për shembjen e Teatrit Kombëtar por ka theksuar se Aleanca nuk ka vdekur dhe protestat do të vijojnë. Budina...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS