23.5 C
Tirana
E diel, 26 Qershor, 2022
Ballina Etiketimet Parazgjedhore

Etiketim: parazgjedhore

“Asgjë s’e ndal rotacionin”/ Koalicionet parazgjedhore, Bardhi: Edi Rama po sillet...

0
Në një bashkëbisedim pyetje-përgjigje me gazetarët, në konferencën e përbashkët me përfaqësuesit e opozitës në Këshillin Politik (Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin), sekretari i...

Bylykbashi: Rama kundër koalicioneve parazgjedhore, ja alibia e kryeministrit me listat...

0
Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik tha se pas mbledhjes së të premtes, u pa qartë qëndrimi i socialistëve sa i përket çështjes...

‘Akt tinzar prej frikacaku’, opozita jashtëparlamentare i përgjigjet Ramës: Po kërkon...

0
Opozita e Bashkuar me anë të një deklarate të përbashkët i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama menjëherë pas përfundimit të Këshillit Politik. Sipas tyre...

Rama mesazh Presidencës dhe opozitës jashtëparlamentare: S’duhet të merakosen për fatin...

0
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në twitter për zhvillimet e ndodhura sot në Komisionin e Ligjeve ku iu hap rrugë ndryshimeve kushtetuese, ku ka...

Vendimi i Ramës për ndalimin e koalicioneve parazgjedhore, vjen reagim i...

0
Zv.kryetar i Grupit të CDU-CSU në Bungestag Johann David Wadephul ka reaguar pas zhvillimeve politike në vend ku Komisioni i Ligjeve miratoi ndryshimet kushtetuese...

Komisioni i Ligjeve miraton ndryshimet për hapjen e listave dhe ndalimin...

0
Komisioni i Ligjeve ka miratuar në mbledhjen e sotme ndryshimet në Kushtetutë. Të gjithë anëtarët e pranishëm në këtë mbledhje online të Komisionit të...

Debati për koalicionet parazgjedhore, opozita: Tentativa e Ramës rrezikon integrimin evropian

0
Opozita e bashkuar përmes një deklarate të shpërndarë për mediat e cilëson një akt të paprecedentë miratimin në parim në komisionin e Ligjeve të...

Rama pranon listat e hapura/ Ndalohen koalicionet parazgjedhore. Garanci PD-së për...

0
Kryeministri Edi Rama po-në socialiste për ndryshimet kushtetuese të propozuara  nga opozita brenda parlamentit preferoi ta thoshte vetë. Kryeministri u përqëndrua gjatë në argumentimin...

Rama- deputetëve: Bëhuni gati për zgjedhje, mund të mos kemi koalicione...

0
“Nuk jam për lista të hapura, por nuk i dihet… kësaj here në zgjedhje mund të shkohet dhe pa koalicione parazgjedhore” Këto janë disa nga...

A fsheh heqja e koalicioneve parazgjedhore frikën e humbjes së zgjedhjeve?!...

0
Në studion e emisionit “Top Talk” drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja ishte i ftuar deputeti i Partisë Socialiste Alket Hyseni. Teksa po flitej për koalicionet,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS