21.5 C
Tirana
E premte, 1 Korrik, 2022
Ballina Etiketimet Parandalojnë

Etiketim: parandalojnë

Tri gjëra të thjeshta mund të parandalojnë shpërthimin e COVID-19, edhe...

0
Nëse njerëzit do të kishin larë duart rregullisht, do të mbanin maska dhe do të mbanin distancën e tyre shoqërore nga njëri-tjetri, këto tre...

Ushqimet që parandalojnë humbjen e kujtesës

0
Një regjim i shëndetshëm ushqimor shoqërohet me jo pak përfitime shëndetësore. Nëse keni filluar të përjetoni humbje të kujtesës afatshkurtër, atëherë është e këshillueshme të...

15 ushqimet më të shëndetshme, pastrojnë toksinat e parandalojnë kancerin

0
Për të përpiluar një listë të ushqimeve për luftimin e kancerit do të kërkonte një listë të frutave, perimeve, proteinave dhe bimëve. Disa ushqime...

​Çaktivizohen ”frenat” që parandalojnë sulmin nga tumoret

0
Zbulohet sinjali shqetësues që shumë tumore prodhojnë për të ndërhyrë në komunikimet e sistemit imunitar dhe bëhen të padisponueshëm. ”Çaktivizimi i tij ka lejuar që...

Studimi i ri: Merrni disa vitamina kombinim dhe jo të shtrenjtë,...

0
Konsumimi i disa vitaminave të lira mund të parandalojë vdekjen nga Covid19, thonë mjekët. Një kombinim i vitaminave D3, B12, të gatshme dhe të lira,...

Barnat që parandalojnë koagulimin e gjakut mund të ndihmojnë në raste...

0
Barnat që parandalojnë koagulimin e gjakut mund të ndihmojnë në raste të rënda të COVID-19, tregoi një studim i lëshuar të mërkurën. Zbulimi nga një...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS