fbpx
23 C
Tirana
Tuesday, June 2, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Ndikimi i teknologjise ne mjedis

Etiketim: ndikimi i teknologjise ne mjedis

Astronautët e NASA-s janë gati për nisje, raketa gjithashtu – por...

0
Dy astronautët kanë thënë se janë të gatshëm për nisje. Dhe të gjitha kontrollet teknike tanimë janë bërë. Pyetja që shtrohet është: A do të...

OnePlus dëshiron të ofrojë përsëri telefon të mençur, por edhe të...

0
Kompania OnePlus është konsideruar prej kohësh mbreti i performancës së telefonave të mençur dhe çmimeve midis prodhuesve Android. Modelet e fundit nga kjo kompani janë...

Pasojat që sjell tek të moshuarit përdorimi çdo ditë i internetit

0
Një studim i ri arriti në përfundimin se të moshuarit, të cilët janë përdorues të përditshëm të internetit, kanë më shumë shanse që të...

Vetëm tri ditë pasi e bleu një Ford Mustang të ri,...

0
Shpejtësia që ofron kjo veturë dhe aftësitë për vozitje të shoferit, nuk u përshtatën aspak Ford Mustang GT është një makinë e fuqishme, të cilën...

Shitjet e Alibaba gjatë izolimit të Covid-19 në nivele rekord

0
Gjiganti Kinez Alibaba raportoi të ardhura dhe fitime mbi pritshmëritë e analistëve për tre mujorin e parë të 2020 ndërsa izolimi i Covid-19 shtyu...

Zuckerberg i vendosur që keqinformimi të “mos bëhet viral”

0
Sipas Mark Zuckerberg, Facebooku është duke e ndaluar keqinformimin sa i përket zgjedhjeve elektorale në Shtetet e Bashkuara dhe coronavirusit. Në një intervistë me BBC,...

Ford mbyll dy fabrika në SHBA për shkak të rasteve me...

0
Kompania Ford Motor të mërkurën mbylli përkohësisht dy fabrika në Shtetet e Bashkuara, ndërsa pandemia e koronavirusit goditi rëndë planet e prodhuesit numër dy...

Ekspertët amerikanë janë duke prodhuar një maskë me ‘sensorë’ – e...

0
Maskat e fytyrës me “ndriçim fluoreshentë” për identifikimin e coronavirusit, janë duke u zhvilluar dhe mund të ndihmojnë në ngadalësimin e përhapjes së virusit. Sipas...

“Messenger Rooms” nga java e ardhshme në dispozicion për të gjithë...

0
Rrjeti më i madh social, Facebook, do të lëshojë në gjithë botën “Messenger Rooms”, shërbimin e ri për biseda me video në grupe, në...

Çfarë jete bën njeriu më i pasur në të gjithë globin

0
Mark Zuckerberg është një nga njerëzit më të njohur në botë dhe ajo çfarë ka arritur në moshë fare të re, është gati-gati e...