fbpx
13 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Miratohet

Etiketim: miratohet

Tërmeti i 26 nëntorit/ Durrës, mbledhje e jashtëzakonshme- miratohet prishja e...

0
Këshilli bashkiak i Durrësit ka zhvilluar një mbledhje të jashtëzakonshme me mjetet e komunikimit elektronik ku janë miratuar këto vendime të rëndësishme: Miratimi i prishjes...

Miratohet propozimi i FIFA-s

0
Bordi i Shoqatës Ndërkombëtare të Futbollit (IFAB) ka miratuar propozimin e FIFA-s për të lejuar 5 zëvendësime për ndeshje, në takimet që pritet të luhen kur të rinisin...

Miratohet testi që gjen koronavirusin në një kohë shumë të shkurtër,...

0
Autoriteti amerikan që dekreton medikamentet (FDA) ka miratuar testin e parë që përdor sekuencat e ADN-së të quajtura CRISPR që mund të gjejnë koronavirusin. Testi...

Trump: Marrëveshja me Kanadanë dhe Meksikën nuk do të miratohet

0
Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se nuk besonte që demokratët e Kongresit do të miratojnë marrëveshjen e re për tregtinë e lirë amerikano-veriore,...

SHBA, miratohet rezoluta që formalizon procedurën e hetimit për shkarkimin e...

0
Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan miratoi të enjten një rezolutë që vë në lëvizje zyrtarisht procesin përmes së cilit komisionet do të vazhdojnë...