fbpx
26 C
Tirana
Friday, June 5, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Metës

Etiketim: Metës

Ambasadorja Kim në zyrën e Metës për reformën zgjedhore

0
Ambasadorja amerikane Yuri Kim do të zhvillojë sot në orën 11:00 një takim me presidentin Ilir Meta. Takimi me fokus reformën zgjedhore do të zhvillohet...

Ruçi letër Metës: Presim kandidaturën për kreun e KLSH, respekto afatet...

0
Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i është drejtuar me një letër Presidentit Ilir Meta ku i kërkon të propozojë kandidaturën për kreun e Kontrollit...

Ish-ministri i PS: Venecia i dha të drejtë Metës, konfirmoi krizën...

0
Ish-ministri socialist, Arben Malaj, në një postim në profilin e tij facebook ka vlerësuar vendimin e Venecias që i ka quajtur kushtetuese qëndrimet e...

Emërimet në Kushtetuese, Venecia i jep të drejtë Metës

0
Drafti përfundimtar i Komisionit të Venecias, lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ilir Meta dhe Parlamentit për emërimet e...

Akuzat e Metës, ambasada gjermane: Ne mbështesim reformat, vendimet i marrin...

0
Edhe pse Presidenca ishte kujdesur ta fshinte me stilolaps, në mesazhet e publikuara mbrëmjen e së hënës, shquhej qarte dhe emri i Ambasadës gjermane. Mesazhet...

Rama i kundërpërgjigjet Metës: Unë nuk quhem Yuri Kim dhe s’di...

0
Vazhdojnë replikat mes presidentit të Republikës, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Pasi Meta u shpreh se “që Rama gënjen nuk është më lajm as...

Ambasada e SHBA reagon pas 45 ditësh/ ‘E kemi marrë propozimin...

0
Ambasada amerikane konfirmon për Euronews Albania se e ka marrë platformën me 14 pika të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për integrimin. E pyetur, selia...

Rama i përgjigjet Metës: Aleanca për Teatrin do të bëhet partia...

0
Kryeministri Edi Rama paralajmëroi mbrëmjen e së enjtes se Aleanca për Teatrin do të kthehet në partinë e re politike të Ilir Metës. Ai shtoi...

Platforma me 11 pika e Metës, Këshill Politik për drejtësinë dhe...

0
Presidenti Ilir Meta, ka dalë më një platform ë, duke kërkuar ngritjen e një Këshilli Politik në nivele të larta, për të adresuar çështjet...

Opozita mblidhet në zyrën e Metës/ Diskutimi për Teatrin dhe Reformën...

0
Kur u duk se shembja e Teatrit Kombëtar i ndau në publik, drejtuesit e opozitës u bashkuan tek Ilir Meta. Kryetari i shtetit e sheh...