Ballina Etiketimet Mallrave

Etiketim: mallrave

Lejuan kalimin e mallrave kontrabandë në favor të parave, procedohen penalisht...

0
Tre inspektorë të pikës kufitare të Kapshticës janë proceduar penalisht, lejonin lëvizjen e mallrave kontrabandë nëpërmjet mitmarrjes. Shtetasit me iniciale S. H., 37 vjeç, me...

Kishte kthyer lokalin për përdorim të lëndëve narkotike, arrestohet 31-vjeçari

0
Një 31-vjeçar është vënë në pranga pasi është kapur në flagrancë sepse e kishte kthyer lokanin që ishte në pronësi të tij pasi i...

Bie transporti i mallrave në porte e hekurudhë, rritet ai nga...

0
Transporti i mallrave në muajin prill ka shënuar rënie në porte dhe në hekurudhë sipas statistikave të fundit të Institutit të Statistikave. “Volumi i mallrave...

Komuna e Vushtrrisë ua ndalon subjekteve afariste ekspozimin e mallrave në...

0
Drejtoria për Inspektime në komunën e Vushtrrisë, ua ka ndaluar ekspozimin e mallrave para lokaleve si dhe vendosjen e objekteve të përkohshme të gjitha...

Dogana dhe IFC prezantojn studimin për kohën e zhdoganimit të mallrave

0
Korporata Financiare Ndërkombëtare (IFC) pjesë e Bankës Botërore në bashkëpunim me Doganën e Kosovës prezantojnë një studim i cili ka matur kohën e zhdoganimit...

Greqi, përpjekje për bojkotimin e mallrave turke

0
Vendimi i Turqisë për të kthyer përsëri në xhami monumentin e lashtë të Hagia Sofias, është bërë shkak për kritika të ashpra midis Athinës...

Aksident në Elbasan, furgoni i mallrave përfundon në përrua

0
Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme (30 maj) në Mirakë të Elbasanit ndërsa një furgon mallrash ka dalë nga rruga e për pasojë...

Treni i parë kinez i mallrave arrin pas një muaji udhëtim...

0
Transporti hekurudhor është një prej pikave kyçe në Iniciativën globale kineze, Brezi dhe Rruga. Linja e shpejtë hekurudhore nga Beogradi në Budapest është pjesë e...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24