fbpx
12 C
Tirana
Wednesday, June 3, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lëkundjet

Etiketim: lëkundjet

Tërmet 6.2 në Detin Mesdhe, lëkundjet u ndjenë edhe në Shqipëri

0
Një tërmet ka rënë në Detin Mesdhe para pak minutave. Lëkudjet ishin me magnitudë 6.2 të shkallës rihter. Tërmeti kishte thellësi 10 kilometra dhe epiqendra...

Rikthehen lekundjet ne vend, ja ku ishte epiqendra

0
KORÇË Lëkundje të reja tërmeti janë regjistruar këtë të martë në vendin tonë. Mbrëmjen e sotme janë ndjerë lëkundje të tjera sizmike në rajonin juglindor,...

Tërmet në Iran, dridhjet u ndjenë edhe në Kullat e Dubait...

0
Vëhgimet e sizmologjisë së Qendrës Kombëtare të Meteorologjisë (NCM) monitoruan një tërmet me madhësi 5.1 të shkallës Rihter që goditi Iranin jugor në orët...

Lekundjet e termetit, zgjuan rrezikun 500-vjeçar – Lajmi i Fundit –...

0
Tërmetet që u regjistruan këtë verë në shtetin amerikan që njihet për tërmete, Kaliforninë, bënë më tepër se thjesht të...

Tërmeti, Rama: Lëkundjet nuk ishin fatale, të fokusohemi tek familjet e...

0
Kryeministri i vendit, Edi Rama pasi dëgjoi raportimet e ministrave për gjendjen e krijuar pas tërmeteve, bëri apel që të vijohet puna me identifikimin...

Vazhdojnë lëkundjet e tokës, deri tani 50 të plagosur nga termeti...

0
Termeti i forte qe ra diten e sotme ne zonen e Durresit duke sjelle pasoja te renda deri ne Tirane ka plagosur se paku...