14.5 C
Tirana
E mërkurë, 18 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Lajme nga kosova live

Etiketim: lajme nga kosova live

Pas kërcënimit për protestë, Policia dhe Inspektorati në Podujevë, sulme frontale...

0
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës, përmes një postimi dhe videoje të publikuar në faqen zyrtare Facebook, thonë se Policia dhe Inspektoratet kanë nisur sulme...

Ky vit pritet të jetë rekord, megjithatë Kosova nuk i plotëson...

0
Fushata e korrje-shirjeve është shtrirë në të gjithë Kosovën dhe është koha kur vendi bën matjen e rendimentit dhe përllogarit konsumin 1 vjetor të...

Varroset gruaja që dyshohet se u vra nga burri në Kamenicë

0
Në Korbliq të Kaçanikut sot është varrosur gruaja për të cilën dyshohet se është vrarë nga burri në Kamenicë. Vrasja ka ndodhur të shtunën (25...

​Moti për javën e fundit të korrikut, vazhdon vapa afrikane

0
Java e fundit e muajit korrik do të vijojë me mot të nxehtë. Do të ketë edhe vranësira të cilat do t’i takojnë stadit...

Moti për sot, priten reshje shiu dhe shkarkime rrufesh

0
Dita e diel ka filluar me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshëm të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu...

Kastrati: I tronditur për vrasjen në Kamenicë, akt i papranueshëm të...

0
Kryetari i komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka reaguar pas vrasjes që ndodhi sot në fshatin Berivojcë, ku një burrë dyshohet të ketë vrarë...

KFOR-i turk shpërndan katër karroca për fëmijët me aftësi të kufizuara

0
KFORi Turk (Kryesia e Këshillit Turk) më rastin e festës së Bajramit ka bërë shpërndarjen e 4 karrocave për fëmijë me aftësi të kufizuara...

Përmbyllet fushata për mbrojtjen e fëmijëve

0
Është përmbyllur fushat vetëdijësuese njëjavore lidhur me implementimin e Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve. Fushën e ka organizuar Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e...

Mbi 17 mijë çifte u kurorëzuan në vitin 2019, prin qyteti...

0
Në Kosovë gjatë vitit kaluar janë kurorëzuar 17 577 qifte-bashkëshortore. Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Kurorëzimeve në Kosovë 2019” në...

Amaneti i profesorit një javë para se të vdiste: Mos e...

0
Maksut Maksuti, veterani i arsimit dhe sportit gjilanas, me krejt optimizmin që kishte, nuk arriti ta fitonte betejen ndaj Coronavirusit. Ai ndërroi jetë sot, në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS