fbpx
13 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Konsumoni

Etiketim: konsumoni

Konsumoni 2 mollë në ditë, ja çfarë do ndodh me organizmin

0
Nëse ekziston një frut që të bën shumë mirë ajo është molla. Nuk është ekzagjerim. Molla njihet për vlera dhe përbërës të jashtëzakonshëm ushqimorë që...

Ja çfarë i ndodh organizmit nëse konsumoni një lugë mjaltë herët...

0
Mjalti i dhuron natyralisht fuqi organizmit, ai është antioksidant dhe armik i mikrobeve Nisja e një dite të mbarë dhe të shëndetshme nis me...

Qumësht apo lëng portokalli në mëngjes, cilin duhet ta konsumoni

0
Nëse ju pëlqen ta nisni ditën me lëngje se sa me ushqim, gjasat janë që të jeni të dyzuar mes lëngut të portokallit dhe...

Qumësht apo lëng portokalli në mëngjes, cilin duhet ta konsumoni

0
Nëse ju pëlqen ta nisni ditën me lëngje se sa me ushqim, gjasat janë që të jeni të dyzuar mes lëngut të portokallit dhe...

Konsumoni karrota çdo ditë, njihuni me vlerat për organizmin

0
var ad_container = document.getElementById('viimo_container'); ad_container.id = "viimo_container" + Math.floor((Math.random() * 1000) + 1); if (!window.viimo_inpage_setup) { window.viimo_inpage_setup = ; } window.viimo_inpage_setup.push({ element_id: ad_container.id, format: '560x69' }); Në fillimet e...

Konsumoni karrota çdo ditë, njihuni me vlerat për organizmin

0
Në fillimet e kultivimit të saj, njerëzit e përdornin karrotën për kura mjekësore. Më vonë e kuptuan se ajo kishte një potencial të shkëlqyer...

Ushqimet e duhura për jetëgjatësinë/ Sa dhe si duhet t’i konsumoni

0
Ekspertët më në zë të ushqyerjes së shëndetshme janë të mendimit se jetëgjatësia nuk varet nga sasia e kalorive, vitaminave apo e proteinave. Ushqyerja...

Perfektë për gjumë të qetë, konsumoni këto dy ushqime

0
Mënyra se si ushqehemi ka të bëjë edhe me cilësinë e gjumit. Ndër dy produktet që ndikojnë në gjumë të mirë dhe të qetë...

Të vërtetat e hudhrave të mbira, a duhet t’i konsumoni

0
Hudhra është një nga përbërësit më popullorë të çdo kuzhine në botë. Ajo ndez shijet e recetave nga më të ndryshmet. Ato janë pjesë...

Pesë ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta kontrolluar shtypjen e...

0
Kur diagnostikoheni me shtypje të lartë të gjakut, gjëja e parë që do t’jua thotë doktori është të kontrolloni sasinë e natriumit Pastaj, duhet të...