9.5 C
Tirana
E premte, 9 Dhjetor, 2022
Ballina Etiketimet Jetoni

Etiketim: jetoni

Blair paralajmëron: Mësoni të jetoni me koronavirusin, nuk do zhduket

0
Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair tha se koronavirusi nuk do të zhduket përgjithmonë dhe se qytetarët britanikë duhet të mësohen të jetojnë me të. ...

Studimi suedez: Numri i këmbës tregon sa gjatë do të jetoni

0
Tanimë edhe një studim i ka konfirmuar hulumtimet e mëhershme të një studimi suedez – madhësia e këmbës e parashikon jetëgjatësinë tuaj! Anketimi i fundit...

Konsumimi i çokollatës, çajit dhe kafesë ju bën të jetoni më...

0
Konsumimi i  çokollatës dhe pirja e kafesë ose çajit mund t’ju ndihmojë të jetoni më gjatë, kështu sugjeron hulumtimi. Ku gjatë marrjes së shtesave të...

Mund të hani çokollatë e të pini verë dhe prapë të...

0
Kemi lajme të mira për ju që preferoni alkoolin e çokollatën Nuk ka ushqime të këqija apo ushqime të mira, por ka vetëm ushqime të...

Shenjat se po punoni shumë, filloni të jetoni

0
Në një kohë kur kultura e biznesit është shumë konkurruese, të punosh shumë dhe të qëndrosh i dedikuar janë bërë cilësi të nevojshme që...

Ja se si ta jetoni jetën pa u penduar më vonë…

0
Disa rregulla se si të jetoni një jetë, për të cilën më vonë nuk do të pendoheni: 1.Mblidh guximin dhe lufto për gjërat që janë...

Lajme të mira për prindërit: Të pasurit fëmijë do të thotë...

0
Lajme të mira prindër! Sado që mund të ndjeheni ndonjëherë se fëmijët tuaj po jua ‘shkurtojnë’ jetën ndonjëherë nga nervoza, faktikisht është krejtësisht e...

Mos kini frikë nga plakja, por shqetësohuni që të jetoni të...

0
Askush nuk duhet të frikësohet nga pleqëria që do të vijë, por duhet të jetojë më mirë çdo ditë të jetës dhe të vlerësojë...

Kur jetoni afër detit, shëndeti juaj mendor përmirësohet

0
Kjo mund të jetë e qartë për disa, por supozohet se jemi bërë të jetojmë në natyrë në këtë planet. Kur bashkëjetojmë me natyrën...

Reduktoni sasinë e konsumit të mishit të kuq nëse doni të...

0
“Ulja e konsumimit të mishit ka përfitime të shumta për shëndetin”! Çfarë përmban mishi që mund të rrisë rrezikun e vdekjes së parakohshme? Një...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS