18.5 C
Tirana
E martë, 27 Shtator, 2022
Ballina Etiketimet Jashtem

Etiketim: Jashtem

E emëruar e tij si ambasadore në Greqi u shkarkua për...

0
Pas furtunës së shkarkimeve në ambasadën shqiptare në Athinë, e propozuara e Ministrisë së Europës dhe Punëve të Jashtme për ambasadore, e kaloi testin...

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë: Ka ende hezitim për nisjen e...

0
Ministri për Punët e Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas deklaroi se Gjermania synon mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare me Maqedoninë e Veriut gjatë...

Ministri i Jashtëm italian: Virusi ende mes nesh, të mos ulim...

0
Virusi është ende mes nesh, të mos ulim vigjilencën, thotë ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio. ”Në këtë krizë ekziston një fakt i...

BE hap kufirin për Shqipërinë, diskutime se për cilat vende do...

0
Shqiptarët mund të fillojnë të udhëtojnë drejt Bashkimit Evropian nga 1 korriku, ditë kur blloku do të hapë kufijtë e jashtëm. Deri tani është...

Ministri i Jashtëm Cakaj telefonon homologun gjerman: Detyrat e Shqipërisë, pas...

0
Ministri i përkohshëm shqiptar për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, pati sot një bisedë telefonike me Nënsekretarin gjerman për Punë të Jashtme...

Artan Hoxha: Shqipëria prodhon “çokollatë” dhe vaj kanabisi për tregun e...

0
Gazetari Artan Hoxha në një intervistë për Abc News këtë të shtunë ka komentuar dhe rëndësisnë që ka mushka tashmë në transportit e lendeve narkotike në...

Integrimi/ Ministri i Jashtem i Holandes: Maqedonia para Shqiperise per negociatat...

0
Ministri i Jashtëm i Holandës, Stef Blok, në një intervistë për median holandeze, thotë se Maqedonia e Veriut ka bërë hapa më të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS