1.5 C
Tirana
E martë, 29 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Japonia kuriozitete

Etiketim: japonia kuriozitete

Sa katrorë shihni në këtë figurë?

0
Ekzistojnë shumë lloje enigmash që na lejojnë të stërvitim mendjen tonë dhe të përmirësojmë aftësitë tona logjike, qofshin ato matematikë ose enigma...

Pirja e ujit të ftohtë ka efekte negative? Ja çfarë thonë...

0
Për një shëndet sa më të mirë, ekspertët rekomandojnë pirjen e 2 deri 3 litrave ujë në ditë. Mirëpo a duhet ta...

Shkencëtarët krijojnë filtrin e ajrit që vret koronavirusin

0
Teksa koronavirusi vijon të përhapet në të gjithë botën, shkencëtarët po punojë për zbulimin e mekanizmave të cialy do të ndalojnë pandeminë. Mësohet...

Zbulimi i ri, ilaçi kundër baktereve në zorrë mund të kurojë...

0
Një ilaç i cili përdoret kundër baktereve në zorrë, po testohet nga shkencëtarët britanikë si një trajtim për koronavirusin. Ky ilaç lufton...

Së shpejti modeli i ri i maskave që ndizen kur ka...

0
Maska që ndizet kur ka kontakt me coronavirus mund të vijë këtë verë. Së fundi, MIT dhe Harvard kanë punuar në sensorë që...

Gjuha përdoret si metodë identifikimi, ja disa gjëra që nuk i...

0
Gjuha është një organ që ne e përdorim vazhdimisht, por që nuk i kushtojmë vëmendje të madhe. Ne e përdorim atë për...

Ushqimet që duhen larë me patjetër para se t’i konsumoni

0
Larja e perimeve, frutave dhe barishteve është e një rëndësie thelbësore për sigurinë ushqimore. Megjithatë, ka shumë njerëz që e neglizhojnë këtë aspekt. Në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS