1.5 C
Tirana
E martë, 29 Nëntor, 2022
Ballina Etiketimet Japoneze

Etiketim: japoneze

Kompania japoneze e hekurudhave, do të përdorë robot humanoid për të...

0
Kompania hekurudhore West Japan e njohur si JR West, ka prezantuar robotin e madh humanoid që do të kryej punët e rrezikshme për njerëzit.Deri...

Sakura, legjenda japoneze e dashurisë së vërtetë

0
Legjenda japoneze e Sakuras ka lindur qindra vjet më parë. Në atë kohë, zotërinjtë e feudeve sfidoheshin në beteja, në të cilat vdiqën shumë...

Caka: Shtim të bashkëpunimit ekonomik dhe më shumë investime japoneze në...

0
Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, zhvilloi një bisedë telefonike me Ministrine Punëve të Jashtme të Japonisë Z.Kneji Wakamiya...

Receta e lashtë japoneze me vezë që përmirëson problemet me kockat

0
Janë të shumta recetat popullore që nuk njohim. Në këtë rast, na vjen nga Japonia. Përzierja e vezës duket se është e dobishme jo...

Metoda japoneze e cila premton bel të hollë dhe më pak...

0
Shpikësi i kësaj metode është mjeku japonez Toshiki Fukutsudzi, ndërsa një ushtrim kërkon që të shtriheni në shpinë me peshqir të mbështjellë të vendosur...

Metoda japoneze e cila premton bel të hollë dhe më pak...

0
Shpikësi i kësaj metode është mjeku japonez Toshiki Fukutsudzi, ndërsa një ushtrim kërkon që të shtriheni në shpinë me peshqir të mbështjellë të vendosur...

Teknika japoneze e gjumit është shpëtim për kurrizin

0
Në mëngjes do të zgjoheni më të pushuar se kurrë më parë Shpesh ndodh që të zgjohemi pa energji dhe me dhembje të shpinës, ndërkaq...

Teknika japoneze që sytë tuaj të kenë shkëlqimin e duhur

0
Kur fillojmë të rritemi, plakja duket më shumë në sytë tanë. Ato duken të lodhur dhe qepallat nuk janë më si më parë, ato...

Meta takon Zv/Presidentin e JICA: Ftoj investitoret japoneze te vizitojne Shqiperine...

0
Presidenti i Republikës Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në Japoni, zhvilloi sot një takim me Zëvendës Presidentin e Agjencisë...

Eksploruesit gjejnë dy anije të fundosura japoneze gjatë Luftës së Dytë...

0
Eksploruesit e detit kanë gjetur dy anije japoneze, të cilat janë fundosur në një betejë në Luftën e Dytë Botërore. Këto janë vetëm dy prej...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS