fbpx
18 C
Tirana
Tuesday, April 7, 2020
Ballina Etiketimet Humbni

Etiketim: Humbni

Frutat e thata ju bëjnë të humbni peshë, ja sa gram...

0
Ngrënia e 14 gramëve në ditë më shumë fruta të thata ju bën të humbni peshë dhe zvogëloni rrezikun e mbipeshës Kjo është ajo që...

Rregulli që funksionon te çdo njeri: Vetëm kështu mund të humbni...

0
Shumica prej nesh duam të humbim peshë. Dhe ka shumë shembuj inspirues përreth nesh që na bëjnë të qartë faktin se mbipesha është e pashëndetshme...

Sa duhet të ecni çdo ditë për të filluar të humbni...

0
Shumica e njerëzve merren me sporte, shkojnë në palestër, provojnë dieta të ndryshme… Dhe gjatë gjithë kësaj kohe nuk e kemi kuptuar se ecjet...

Këtë vitaminë duhet ta merrni çdo mbrëmje nëse dëshironi të humbni...

0
Vitaminat kanë vlera të larta shëndetësore. Nëse dëshironi të mbani një lëkurë të pastër, të keni një funksion të mirë të metabolizmit si dhe...

Problemet me tiroidet ju shëndoshin? Ja si të humbni peshë

0
Gjendrat e tiroideve janë përgjegjëse për prodhimin e disa hormoneve që fuqizojnë metabolizmin tuaj. Këto hormone ulin gjithashtu nivelin e yndyrnave dhe kolesterolit të...

Nëse punoni më shumë se kaq orë në javë, po rrezikoni...

0
Një hulumtim i fundit ka sugjeruar, që njerëzit që punojnë me orë të gjata janë më të rrezikuar të mbeten pa flokë. Shkencëtarët kanë gjetur...

Humbni 5 kg në 5 ditë me dietën e thjeshtë me...

0
Gjithmonë duke kujtuar të dëgjoni këshillat e një specialisti, kjo lloj diete bazohet kryesisht në marrjen e perimeve dhe frutave por ushqime të tjera...

Receta sekrete për humbje të peshës: Humbni 2 kilogramë brenda 2...

0
Majdanozi kryesisht përdoret në kuzhinë dhe thjesht preferojmë ta shtojmë në supa e në sallata. Majdanozin mund ta konsumojmë thuajse çdo ditë, por në sasi...