fbpx
11 C
Tirana
Friday, May 29, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Hong

Etiketim: Hong

Presidenti Trump skeptik për mbështetjen e projekt-ligjit pro demokracisë në Hong...

0
Trump nuk duket i angazhuar për të nënshkruar projek-ligjin pro-demokracisë në Hong Kong. Presidenti Donald Trump ende nuk e ka nënshkruar projekt-ligjin dy partiak që...

Dhoma e Përfaqësuesve miraton projektligjet për të drejtat e Hong Kongut

0
Dhoma e Përfaqësuesve ka miratuar dy projektligje për të mbështetur protestuesit në Hong Kong dhe ka dërguar paralajmërim te Kina për të drejtat e...

Hong Kongu pëson recension ekonomik, shkak protestat

0
Hong Kong u zhyt në recesion për herë të parë në dekadë. Të dhënat e qeverisë konfirmuan të premten se ekonomia u zvogëlua nga protestat...

Senatorët amerikanë kërkojnë ligj special për Hong Kongun

0
Dy senatorë të lartë amerikanë kanë filluar sot një proces, në mënyrë që Senati të përshpejtojë miratimin e ligjit me të cilin Shtetet e...

Senatorët amerikanë kërkojnë ligj special për Hong Kongun

0
Dy senatorë të lartë amerikanë kanë filluar sot një proces, në mënyrë që Senati të përshpejtojë miratimin e ligjit me të cilin Shtetet e...

Përsëri kaos në rrugët e Hong Kongut, protestat nuk ndalen

0
Në një tubim të paautorizuar antiqeveritar në Hong Kong, policia sot përdori gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit në një lagje turistike, gjë që...

Zëri i reperit shqiptar arrin deri në Hong Kong

0
Artisti Finem u bë i njohur në një periudhë shumë të shkurtër. Në projektin e ri muzikor, të titulluar “n’Katror”, ai shprehet se zëri...