21.5 C
Tirana
E premte, 1 Korrik, 2022
Ballina Etiketimet Hapësirë

Etiketim: hapësirë

Nuk po gjen hapësirë në Hajduk të Splitit

0
Nuk po gjente hapësira këtë sezon, sulmuesi i Shpresave bëhet me ekip te ri Emir Sahiti do të jetë sërish pjesë e Ligës së Dytë...

Nasa vonon lansimin e një teleskopi në hapësirë të James Webb

0
JWST është i njohur për suksesin e tij në teleskopët hapësinorë. Aktualisht pandemia e COVID-19 po shkakton shumë probleme, duke filluar nga ato shëndetësore deri...

​NASA kërkon prova të teknologjisë jashtëtokësore në hapësirë

0
Agjencia amerikane hapësinore NASA ka nisur një mënyrë të re për të kërkuar alienët – tani ata po kërkojnë gjurmë të teknologjisë që nuk...

​NASA kërkon prova të teknologjisë jashtëtokësore në hapësirë

0
Agjencia amerikane hapësinore NASA ka nisur një mënyrë të re për të kërkuar alienët - tani ata po kërkojnë gjurmë të teknologjisë që nuk...

Astronauti që eci për herë të parë në hapësirë

0
Edward White më 3 qershor të vitit 1965, eci për herë të parë në hapësirë. Astronauti amerikan White doli nga sonda “Gemini” në një lartësi...

“Do dyfishohet numri i psikologëve”/ Shahini: Shkolla si hapësirë e sigurt,...

0
Ministrja Besa Shahini përmes një video-mesazhi foli për bullizmin, për dhunën në bazë gjinore dhe për abuzimin seksual, si në komunitet ashtu edhe në...

​SpaceX thyen dominimin rus në hapësirë

0
Fluturimi i kompanisë private amerikane SpaceX shënoi fundin e monopolit: rusët nuk janë më të vetmit që dërgojnë kozmonautë në ISS, thonë ekspertët. Kapsula e...

SpaceX: Astronautët e NASA-s pritet të tentojnë sërish nisjen në hapësirë

0
Kompania SpaceX do të bëjë tentimin e dytë të shtunën që të nisë raketën me astronautët Doug Hurley dhe Bob Behnken drejt Stacionit Ndërkombëtar...

​NASA: Tom Cruise po xhiron film në hapësirë

0
Aktori i Hollywoodit Tom Cruise është duke xhiruar një film në hapësirë, tha agjencia hapësinore amerikane NASA. "NASA është e emocionuar që po punon me...

NATO zgjeron kompetencat e mbrojtjes edhe në hapësirë

0
Aleanca ushtarake e NATO-s pranoi të zgjerojë kompetencat e saj në hapësirë, gjë që e bën këtë fushën e pestë operative pas ajrit, tokës,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS