fbpx
26 C
Tirana
Saturday, June 6, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Globale

Etiketim: globale

​OKB: Ekonomia globale do të tkurret 3.2 për qind për 2020...

0
Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) parashikojnë që ekonomia globale do të tkurret 3.2 për qind këtë vit për shkak të Covid-19. Në raportin...

Loredana dhe Zuna kalojnë kohë së bashku gjatë pandemisë globale

0
Rep-artistja Loredana Zefi është parë shpesh nën shoqërinë e mikut të saj, Zunës. “Du Bist Mein” titullohet bashkëpunimi i parë mes tyre, e që ka...

Ndryshimi i klimës mund të godasë rritjen globale me 3 për...

0
Ndryshimi i klimës mund të godasë rritjen ekonomike globale me tre për qind gjatë 30 vjetëve të ardhshëm, sipas një studimi të sektorit të...

FMN: Tensionet tregtare ulin me 0,8 % PBB-në globale

0
Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar paralajmëroi se tensionet tregtare dhe pasiguritë që mund të vijnë mund të ulin 0,8 % Produktin e Brendshëm Bruto...