32.5 C
Tirana
E premte, 12 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Gjumin

Etiketim: gjumin

Disa këshilla si të përmirësoni gjumin në këto ditë të nxehta

0
Ekspertët shprehen se është e nevojshme të flini si duhet, pasi përfitimet e gjumit janë të shumta dhe fillojnë nga shëndeti më i mirë...

Eliminimi i kafeinës mund t’ju ndihmojë ta përmirësoni gjumin

0
Një gjumë cilësor është thelbësor për ruajtjen e përqendrimit dhe produktivitetit, shmangien e shtimit në peshë dhe uljen e rrezikut për të marrë një...

Apple Watch së shpejti do të mund ta përmirësojë gjumin

0
Apple sapo njoftoi një tipar të kërkuar prej kohësh në Apple Watch. Përcjellja dhe përmirësimi i gjumit. Me këtë veçori të re, përdoruesit jo vetëm...

Ushqimet që do t’ju ndihmojnë të bëni gjumin e ëndrrave

0
Është ndjenjë shumë e keqe ta kalosh natën duke u munduar të flesh, ndonjëherë ndjehesh sikur sa më i lodhur të jesh, aq më...

A po ju prishin gjumin këto lloje të ushqimeve?

0
Ndoshta jeni të informuar se sa i rëndësishëm është gjumi për ju. Nëse nuk keni një gjumë të mirë dhe të rehatshëm atëherë nuk do...

“A e bën gjumin rehat Besa Shahini?”/ Rasti i vajzës së...

0
“Rasti i vajzës së dhunuar nga roja i shkollës është tregues i dështimit të shtetit”, shkroi pak minuta më parë, në një postim në...

Keni probleme me gjumin? Ja dy pasojat e dëmshme që po...

0
Të paktën shtatë orë gjumë në natë është baza e shëndetit të mirë thonë ekspertët. Sipas tyre, gjumi përbën gurthemelin e të jetuarit shëndetshëm...

Kujdesi për lëkurën nis me gjumin

0
Me aq shumë gjëra të tjera për t’u shqetësuar në botë, mund të jetë e lehtë të harroni lëkurën tuaj. Në fund të fundit, nëse...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS