11 C
Tirana
E premte, 4 Dhjetor, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Frutat

Etiketim: Frutat

Ferma eksperimentale, ish-luftëtari i UÇK që kultivon frutat e rralla në...

0
Ish-luftëtar i UÇK-së, Zija Keshi sot është fermeri që kultivon bimë medicinale dhe fruta nga e gjithë bota.  Tokën e tij Ai e ka kthyer...

Frutat më të mira për të rënë në peshë/ Vlerat e...

0
Studimet, kanë treguar se frutat e pasura me flavonoide janë shumë të mira për të humbur në peshë. Flavonoidet janë substancat speciale që u...

Frutat verore me fuqi të ndryshme, mënyra e duhur e përdorimit...

0
Shfrytëzoni fuqinë e njërës ose të gjithave! Frutat e verës janë natyrisht të fuqishëm në përbërës që do t’ju bëjnë të dukeni dhe të ndjeheni...

A e dini se cilat janë frutat verore me fuqi të...

0
Frutat e verës janë natyrisht të fuqishëm në përbërës që do t’ju bëjnë të dukeni dhe të ndjeheni të bukur. “Vitamina C e ananasit dhe...

Nusja me alergji nga frutat e thata vdes pasi hëngri ëmbëlsirë...

0
Një nuse e re ka vdekur në pritjen e martesës së saj pasi pësoi një krizë anafilaktike të shkaktuar nga alergjia prej frutave të...

Ja si duhet përdorur soda e bukës, për largimin e pesticideve...

0
Në ditët e sotme, shqetësimi për sasinë e pesticideve të përdorur në frutat dhe perimet që konsumojmë çdo ditë është i ndjeshëm, jo vetëm...

Frutat që ju ndihmojnë të qëndroni të hidratuar

0
Ndërsa temperaturat vazhdojnë që të rriten, trupi ka tendencë të humbasë më shumë ujë, duke çuar në dehidrim. Për ta parandaluar këtë gjë, duhet...

Frutat e ëmbla/ A duhen shmangur nga diabetikët dhe cila është...

0
Ka shumë pretendime sipas të cilëve, diabetikët duhet të qëndrojnë larg disa ushqimeve të caktuara, për shkak të sheqerit që ato përmbajnë. Në këtë...

Frutat më të mira për të rënë në peshë

0
Studimet, kanë treguar se frutat e pasura me flavonoide janë shumë të mira për të humbur në peshë. Flavonoidet janë substancat speciale që u japin...

Cilat janë frutat e duhur që mund t’i konsumoni në këtë...

0
Nëse nuk i pëlqeni dredhëzat, atëherë duhet t’i lexoni disa nga përfitimet shëndetësore që ato kanë. Jo vetëm që kanë një shije fantastike, por...

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS