23.5 C
Tirana
E diel, 14 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Eklipsi

Etiketim: Eklipsi

10 Fakte Interesante Per Eklipsin | Hena e Pergjakur (SHQIPtube)

0
10 Fakte Interesante Per Eklipsin | Hena e Pergjakur (SHQIPtube)

“Unaza e zjarrit”/ Eklipsi i diellit ofron spektakël

0
Vëzhguesit e qiejve në një varg vendesh, nga Afrika perëndimore deri në gadishullin arabik, Indi dhe lindjen e largët, vëzhguan të dielën një eklips...

Fenomen i rrallë/ Eklipsi do hapë një cikël të ri, ja...

0
Eklipsi diellor i datës 21 përkon me solsticin veror. Një fenomen i rrallë që mbyll nje cikël shumë vjeçar dhe hap një cikël të ri...

Këtë fundjavë mund të shihet eklipsi i diellit

0
Këtë fudnjavë, vëzhguesit e qiellit në hemisferën lindore, do të mund të ndjekin eklipsin unazor të diellit, në kulmin e solsticit të verës. Ky...

Eklipsi diellor dhe ai hënor do të ndodhin në qershor

0
Përkundër të gjitha lajmeve të këqija që lidhen me pandeminë e koronavirusit, përgatituni për disa shfaqje mjaft të mahnitshme që do të ndodhin në...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS