24.5 C
Tirana
E hënë, 8 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Efektet

Etiketim: efektet

Efektet negative të kafeinës në organizëm

0
Kafeja dhe çaji janë pije tepër të shëndetshme. Shumica e llojeve përmbajnë kafeinë, një substancë që mund të ndihmojë metabolizmin dhe të nxisë performancën...

Efektet mahnitëse që ushtrimet fizike kanë në trurin e njeriut

0
“Po sikur t’ju thoja se ekziston diçka që mund ta bëni që tani, e cila do të kishte një efekt pozitiv të menjëhershëm në...

Dezinfektantët/ Ja pasojat negative që shkaktojnë në trupin tonë, dhe efektet...

0
Që me fillimin e pandemisë, produkti më i kërkuar në farmaci ishte dezinfektanti i duarve. Megjithatë duket se ka ngjallur dyshime për efektet e tij...

5 efektet surprizuese të pjeprit për të cilat nuk keni dëgjuar...

0
I pasur me ujë fosfor, kalcium, kalium, vitamina dhe fibra pjepri, fruti më i dashur i verës është një alternativë e shkëlqyer...

Efektet e mrekullueshme të bamjes në organizëm

0
Bamja është një nga ushqimet më të shëndetshme të cilat përdoren për shekuj me radhë për qëllime shëruese. Ajo përdoret në mbarë botën si...

Efektet anësore të dietave të cilat duhet t’i dini

0
Keto dieta është një nga dietat më të njohura, e cila ka efekt ne heqjen e peshës. Mirëpo, shumë pak njerëz janë të informuar...

Efektet në shëndet nëse hani darkë vonë, cilat ushqime këshillohen

0
Angazhimet e ndryshme shoqërore e familjare por edhe oraret e tejzgjatura të punës janë disa ndër faktorët që detyrojnë njerëzit ta shtyjnë darkën në...

Efektet që masturbimi i shpeshtë i shkakton trupit

0
Për funksionimin normal të trupit, masturbimi është thelbësor. Megjithëse masturbimi mund të ndihmojë një person me përfitime sikundër është largimi i stresit, mund të...

Koronavirusi në Kosovë, ja efektet e pandemisë në shoqëri

0
Ekipi i Organizatës së Kombeve të Bashkuara në Kosovë, ka prezantuar të mërkurën rezultatet e një hulumtimi të kryer në territorin e Kosovës, në...

Efektet magjike të bishtave të qershisë, zhdukin gurët në veshka dhe...

0
A e dini se bishtat e qershisë përdoren si ilaç në mjekësinë tradicionale? Bishtat e qershisë janë të njohura për vetitë e tyre diuretike që...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS