25.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Dron

Etiketim: dron

Amazon do të dërgojë me dronë porositë në një qytet në...

0
Kompania Amazon bëri të ditur se do të fillojë shërbimin e dërgesave falas me dronë në një qytetin e largët të Lockeford në Kaliforni,...

Royal Mail dëshiron të përdorë flotën e 500 dronëve, për shpërndarjen...

0
Posta britanike Royal Mail synon të sigurojë flotën prej 500 dronëve, që do t'i përdorë për shpërndarjen e dërgesave në komunitete më të largëta...

Dronët tani mund të fluturojnë “në tufë” në mënyrë autonome, edhe...

0
Një tufë prej 10 dronësh të ndezur ngrihen në një pyll në Kinë, më pas kalojnë rrugën e tyre midis degëve të rrëmujshme, shkurreve...

Snapchat-i po vjen me një dron praktik e të vogël –...

0
Më shumë se pesë vjet pasi publikoi Spectacles, Snap rikthehet me një produkt të dytë harduerik, dhe këtë herë pajisja fluturon.Siç bëhet e ditur,...

DJI ka ndaluar shitjen e dronëve në Rusi dhe Ukrainë, nuk...

0
DJI ka pezulluar përkohësisht shitjet dhe të gjitha aktivitetet e biznesit në Rusi dhe Ukrainë.Sipas mediave të huaja, DJI vendosi për këtë veprim për...

FedEx do të fillojë testimin e dronëve autonomë të ngarkesave deri...

0
Në vitin 2023, FedEx synon të fillojë testet e një droni autonom ngarkesash që do të transportojë dërgesat midis depove me peshë deri në...

Ukraina përmes Shqipërisë furnizohet sërish me dronë Bayraktar

0
Ukraina ka marrë sërish dronë turq TB2 gjatë ditës së djeshme, të cilët po rezultojnë funksionalë ndaj ushtrisë ruse gjatë luftës së ashpër që...

Fluturuan mbi Shqipëri, Ukraina furnizohet sërish me dronët turq

0
Ukraina ka marrë sërish dronë turq TB2 gjatë ditës së djeshme, të cilët po rezultojnë funksionalë ndaj ushtrisë ruse gjatë luftës së ashpër që...

Drogë me dron në burg, prokuroria kërkon 25 vite burg për...

0
Prokuroria e Lezhës ka kërkuar dënimin me 24 vite e 8 muaj burg për tre persona, të cilët në bashkëpunim me njëritjetrin në muajin...

Skocia do të përdorë dronët për shpërndarjen e furnizimeve mjekësore

0
Skocia pritet të fillojë provat për mbledhjen dhe shpërndarjen e furnizimeve dhe mostrave mjekësore të NHS-s duke përdorur drone në një përpjekje për të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS