fbpx
13 C
Tirana
Thursday, June 4, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Drejtësisë

Etiketim: Drejtësisë

Udhëkryqi i drejtësisë: Nuk funksionon Gjykata e Lartë dhe Kushtetuese, SPAK...

0
Kur kanë kaluar më shumë se dy vite nga nisja e reformës në drejtësi një pjesë e institucioneve të reja janë ende të pa...

Hetim i ri i Departamentit të Drejtësisë

0
Nëse jeni të paqartë se ç’do të thotë hetimi i ri i ndërmarrë nga Departamenti amerikan i Drejtësisë për hetimin e tij të vjetër...

Mediat amerikane: Dep. i Drejtësisë çështje penale mbi origjinën e hetimeve...

0
Departamenti amerikan i Drejtësisë ka nisur një hetim penal që lidhet me ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit 2016, por në...

Ministri i Drejtesise ne Kosove: Si i terhoqem mbi 300 qytetare...

0
Ministri i Drejtësisë në Kosovë Abelard Tahiri ka qenë në një lidhje direkte me emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top...

Izet Haxhia kerkon te marre statusin e bashkepunetorit te drejtesise –...

0
Izet Haxhiaj pritet të fitojë statusin e të mbrojturit të drejtësisë! Lajmin e ka dhënë vetë avokati i tij, Idajet Beqiri i cili...

“3. Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, pas vlerësimit të kushteve dhe...

0
Presidenti i Republikës Ilir Meta, pasi shqyrtoi praktikën dhe dokumentacionin e përcjellë nga Këshilli i Emërimeve në Drejtësi, në përfundim ka vendosur të...

Dënimi i amerikanit për foton e kryeministrit me Obamën, Berisha: Rama...

0
Pasi William Argeros u dënua nga gjykata amerikane me 4 muaj heqje lire pasi akuzohet se ndërhyri për një foto të kryeministrit Edi Rama...

Stoku i frikshëm i dosjeve në Gjykatën e Lartë, ish- Ministri...

0
Ish-ministri i Drejtësisë, Eduard Halimi, rekomandon shtimin e numrit të gjyqtarëve në Gjykatën e Lartë. Në një intervistë , ai thotë se  me 19 gjyqtarë...

Reagon për herë të parë kryeministri Rama: Tahiri, çështje e drejtësisë!...

0
Kryeministri Rama tha sot se Saimir Tahiri është një çështje e Drejtësisë. I pyetur nga Top Channel, Rama thotë se çdo përgjegjësi në raport...