fbpx
24 C
Tirana
E hënë, 13 Korrik, 2020
Gjigandi
Ballina Etiketimet Diabeti

Etiketim: diabeti

Burrat janë më të rrezikuar nga diabeti

0
eti Sipas një studimi të kryer së fundmi, rastet e vdekjes nga sëmundja e diabetit janë më të shpeshta tek meshkujt sesa tek femrat. Kjo për...

Diabeti, si ta mbajmë nën kontroll gjatë verës

0
Kujdesi i parë që duhet të tregojnë diabetikët gjatë kësaj stine është të përshtaten me temperaturat e larta, domethënë ta menaxhojnë mirë këtë stinë...

Humb jetën nga COVID 34-vjeçarja, vuante dhe nga diabeti. 67 raste...

0
22 të shëruar në 24 orët e fundit mes të cilëve 7 mjekë dhe infermierë. Vijon të ketë shtrime të reja me simptoma të...

Diabeti tip 2: Tri komplikime në sy të shkaktuara nga niveli...

0
Diabeti tip 2 mund të prekë sytë e një personi dhe nëse lihet pa u trajtuar mund të shkaktojë humbje të plotë të shikimit. Cilat...

Trajtimi i depresionit zvogëlon gjasat e vdekjes nga diabeti

0
Trajtimi i depresionit mund të ndihmojë zgjatjen e jetës tek njerëzit me diabet, tregojnë disa studime të Universitetit të Pensilvanisë, të botuara në numrin...

Çka është diabeti dhe ku dallon tipi 1 dhe tipi 2...

0
Diabeti karakterizohet me përmbajtje të lartë të glukozës në gjak, për çka shkaktohen defekte në prodhimin apo funksionimin e insulinës, ose të dyjat. Kjo sëmundje...

Si te humbisni ne peshe kur vuani nga diabeti

0
Problemet me mbipeshën përtej dukjes jo bukur, janë zanafilla e shumë sëmundjeve serioze për trupin. Ky problem bëhet akoma më serioz, kur trupi është prekur...

Si te humbisni peshë kur vuani nga diabeti

0
Problemet me mbipeshën përtej dukjes jo bukur, janë zanafilla e shumë sëmundjeve serioze për trupin. Ky problem bëhet akoma më serioz, kur trupi është prekur...

Si te humbisni peshë kur vuani nga diabeti

0
Problemet me mbipeshën përtej dukjes jo bukur, janë zanafilla e shumë sëmundjeve serioze për trupin. Ky problem bëhet akoma më serioz, kur trupi është prekur...
- Advertisement -

ME TE SHIKUARAT

HOT NEWS