25.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Bujqësi

Etiketim: bujqësi

Statistikat/ 44% e të punësuarve në bujqësi e peshkim, 90% nuk...

0
INSTAT raportoi se gjatë vitit 2021 ishin të punësuar në të gjithë vendin 1,248,749 persona sipas të dhënave që u grumbulluan nga Anketa e...

Alternativa e fermerëve në Shqipëri, përdorin mbetjet e kafesë në vend...

0
Në Shqipëri, çmimet e plehrave kimikë që përdoren në buqësi janë rritur pothuajse me 50 për qind. Fermerët thonë se kjo është e papërballueshme...

Projekti 67 milionë USD i ujitjes në bujqësi, BB i lë...

0
Ekipi i Bankës Botërore ka bërë një rishikim të fundit të projektit të ujitjes dhe kullimit që po zbatohet në vendin tonë, me një...

Bie breshër në Podujevë, shkaktohen dëme në bujqësi

0
Sot në Kosovë ka mbizotëruar një mot i ligë, ku në shumicën e vendeve ka pasur reshje shiu. Mirëpo në disa fshatra të Podujevës, ka...

Mat, breshëri shkakton dëme të mëdha në bujqësi, banori: Stuhi e...

0
MAT Kapriçot e motit kanë krijuar pasoja në disa zona të Matit, duke shkaktuar dëme të mëdha edhe në bujqësi. Pothuajse të gjitha të mbjellat...

Nis fushata e korrjeve, Hoti dhe Mustafa premtojnë dyfishimin e subvencioneve...

0
Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, së bashku me ministrin e Bujqësisë, Besian Mustafën, kanë marrë pjesë në fililmin e fushatës së korrje-shirjeve në Kosovë. ( Në...

Shqiptarët, ndër të parët në Itali që kërkojnë punë në bujqësi...

0
Një muaj pas fillimit të procedurës për legalizimin e qëndrimit të emigrantëve, në Itali numërohen 80,366 aplikime. Nga këto, 69,721 aplikme tashmë janë mbyllur, ndërsa 10.645...

​Shqipëri, nisin aplikimet për subvencionet në bujqësi

0
Në Shqipëri nga dje kanë nisur aplikimet online për subvencionet në bujqësi për vitin 2020 përmes portalit E-Albania. Gjatë një vizite në një fermë që...

“Duan, s’duan sot ndryshimi real po ndodh”/ Rama: Nesër hapen aplikimet...

0
Nga dita e nesërme do të nisin aplikimet për financim nga skema kombëtare. Me këtë lajm e ka nisur ditën kryeministri Edi Rama, i...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS