18.5 C
Tirana
E martë, 16 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Britanikët

Etiketim: britanikët

Raporti “bombë”/ Britanikët: Rusia po ndërhyn!

0
Një raport i shumëpritur në lidhje me pretendimet e ndërhyrjes ruse në demokracinë britanike ka gjetur që Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar “të nënvlerësonte”...

Britanikët e pirë që nuk distancohen, fajësohen për përhapje të koronavirusit...

0
Spanja ka vijuar sot me akuzat ndaj “turistëve të shthurur britanikë” duke fajësuar klubet e natës dhe mbrëmjet ilegale të muzikës ‘rave’ për rritjen...

Britaniket vërshojnë bareve në të premten e parë të alkoolit pas...

0
Britanikët e etur për alkool vërshuan mbrëmë në bare, pub-e e më pas në ‘fast food-e’, në të premten e parë të shthurjes pas...

Britanikët nisin turizmin/ Del lista me vendet ku lejohet të shkojnë

0
Britanikët do jenë nga e hëna ne gjendje te prenotojnë pushimet verore jashtë vendit, ndërkohë qe qeveria do botojë listën e vendeve ku ata...

Foto/ Qershori më i nxehtë i 40 viteve të fundit, britanikët...

0
Mijëra britanikë kanë populluar plazhet këtë mesjavë. Britania po regjistron temperatura rekord dhe këto ditë qershori janë konsideruar si më të nxehtat në 40...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS