34.5 C
Tirana
E martë, 9 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Biznesmen

Etiketim: biznesmen

ATK-ja u bën thirrje biznesmenëve të deklarojnë tatimet dhe Kontributet Pensionale

0
Administrata Tatimore e Kosovës (ATK), ua ka rikujtuar personave të cilët merren me aktivitete afariste, se në bazë të legjislacionit tatimor janë të detyruar...

​Biznesmenët kthehen nga udhëtimi 55 milionë dollarësh në stacionin hapësinor

0
Ekuipazhi i parë tërësisht privat që udhëton në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, i përbërë nga tre biznesmenë milionerë dhe ish-shoqëruesi i tyre astronaut i...
Edhe pse u përfol për një lidhje dashurie me një biznesmen shqiptar, Selena Gomez tregon se është…

Edhe pse u përfol për një lidhje dashurie me një biznesmen...

0
Kur bëhet fjalë për spekulimet në lidhje me statusin e saj të dashurisë, Selena Gomez i ka dëgjuar të gjitha këto edhe më parë.Por...

Biznesmeni Ylli Ndroqi nuk mer pasuritë. Kushtetuesja i rrëzon kërkesën

0
Janë të paktën 32 prona, (biznese, pasuri të paluajtshme, makina e televizione) që prej disa vitesh drejtësia ia ka sekuestruar manjatit të medias Ylli...

Rastet me COVID-19 në Fier, nis dezinfektim masiv, mes të prekurve...

0
Rastet me COVID-19 në Fier, nis dezinfektim masiv, mes të prekurve dhe një biznesmen 9 rastet e fundit ne Fier me COVID-19, konfirmuar nga Ministria...

Biznesmen e zeshkan i pashëm, më në fund zbulohet i dashuri...

0
Zbulohet i dashuri biznesmen dhe zeshkan i Liberta Spahiut. Liberta Spahiu, si një nga moderatoret më të dashura në Kosovë vihet shpesh në qender të...

Plagosi me armë dhe kërcënoi me gjobë një biznesmen, arrestohet 27-vjeçari...

0
Një 27-vjeçar me precedentë penalë në fushën e krimeve ndaj personit dhe armëmbajtjes pa leje është arrestuar në Bulqizë. Gjithashtu, 27-vjeçari dyshohet dhe si bashkautor...

7 rregullat bazike për një biznesmen

0
Sigurisht që ato janë bazike, por në qoftë se ju nuk i zotëroni ende këto zakone, ka ardhur momenti ta bëni këtë. Ju ndoshta jeni...

Shenjat që tregojnë se keni lindur për t’u bërë biznesmen

0
Numri i fëmijëve amerikanë që ëndërrojnë të bëhen sipërmarrës është shumë i lartë, por ai numër zvogëlohet për 28% në adoleshencë. Veç kësaj, shumica e...

5 librat që çdo biznesmen duhet t’i lexojë

0
Një pjesë e ndërmarrësisë është të jeni në gjendje të vazhdoni arsimimin tuaj. Pavarësisht se a jeni një ndërmarrës ambicioz i cili ende punon...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS