24.5 C
Tirana
E martë, 9 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Birrës

Etiketim: birrës

Bie në gusht konsumi i karburanteve, cigareve, birrës e kafesë/ Shkak...

0
Mungesa e turistëve të huaj sidomos gjatë muajit gusht e ka çuar në pikiatë importet e mallrave të akcizës, të cilët e thelluan tendencën...

Pirja e birrës iu bën që të rroni deri në 90...

0
Një studim i ri pretendon se pirja e birrës mund të rrisë jetëgjatësinë tuaj. Ata që pinin sasi të moderuar kishin ‘rritur shanset për...

Studimi: Konsumimi i birrës është më efektive sesa ilaçet kundër dhembjeve

0
Sipas ekspertëve nga Universiteti i Greenëich në një studim në vitin 2017, është gjetur se alkooli mund të zvogëloj nivelin e dhembjeve përqindje e...

Përdorimet e birrës që kurrë nuk i keni ditur

0
Zakonisht kur dëgjojmë fjalën “birrë” menjëherë mendojmë për pijen me ngjyrë ari me shkumë të bardhë. Dhe, sigurisht, gjëja e parë që ju vjen...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS