34.5 C
Tirana
E martë, 9 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Bio teknologji ushqimore

Etiketim: bio teknologji ushqimore

A e dini pse tastet F dhe J janë ndryshe nga...

0
Shumë njerëz, me orë të tëra qëndrojnë para kompjuterit duke shtypur shkronjat në tastierat e tyre, pa vërejtur detajet që përmbajnë tastet përreth. Shkronjat ‘J’...

“Bebja” e Bugattit në vlerë prej 30.000 eurosh

0
Bugatti ka prezantuar “Baby II”, veturë të cilën e shfaqi në panairin e Gjenevës vitin e shkuar. Bëhet fjalë për replikën e modelit “Type 35”,...

iPhone 12 i ri në treg deri në fund të vitit

0
Telefoni i ri i Apple është më afër se kurrë, sepse iPhone 12 dhe iPhone12 Pro pritet të dalin në treg brenda disa muajve....

Dalin fotot se si mund të duket Hyundai Tucson i ri

0
Hyundai ka lëshuar një vizatim të dizajnit të brendshëm të gjeneratës së re të modelit të tij SUV, Hyundai Tucson. Siç pritej, kabina është e...

Sedani i ri elektrik Mercedes do të përshkruajë distancë prej 700...

0
Pas SUV EQC elektrike, prodhuesi gjerman do të paraqesë një model tjetër elektrik – sedanin luksoz EQS. Kjo makinë, që shumë e quajnë Mercedes S-Class,...

Shitjet e telefonave të Samsung ranë 10% në SH.B.A. gjatë TM2...

0
Të gjitha raportet e fundit të analizës së tregut tregojnë se si COVID-19 ka ndikuar ekonomitë dhe shitjet e telefonave në të gjithë botën. Dje,...

Samsung zgjeron gamën Wind-Free™ me montim në mur në instalime komerciale...

0
Pas prezantimit zyrtar të platformës së kondicionerëve me montim muri Wind-Free™ në janar të këtij viti, Samsung tashmë prezanton Wind-Free™ Deluxe, një kondicioner me...

Iphone 12 pritet të jetë më i kushtueshëm

0
Analistët e industrisë teknike bëjnë të ditur se iPhone 12 do të jetë më i shtrenjtë se iPhone 11. Jeff Pu, një analist në “Yuanta...

Ford Mustang GT në version kabrio me enterier të rehatshëm e...

0
Kompania e njohur polake, Carlex Design, vazhdon të prezantojë kreacionet e veta dhe më i fundit është vetura në foto Mustang GT i Fordit...

Nasa vonon lansimin e një teleskopi në hapësirë të James Webb

0
JWST është i njohur për suksesin e tij në teleskopët hapësinorë. Aktualisht pandemia e COVID-19 po shkakton shumë probleme, duke filluar nga ato shëndetësore deri...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS