22.5 C
Tirana
E premte, 19 Gusht, 2022
Ballina Etiketimet Bimet kuriozitete

Etiketim: bimet kuriozitete

Sa herë në javë duhet t’i lani flokët gjatë verës? Ja...

0
Flokët janë një shënjestër e lehtë e rrezeve të dëmshme të diellit, pluhurit dhe faktorëve të tjerë dëmtues që gjenden në ajër. Përpos...

NASA zbulon shenjën e 13-të të horoskopit, Ophiuchus

0
Agjensia Hapësinore NASA, pretendon se ka zbuluar shenjën e 13-të të horoskopit, e cila quhet Ophiuchus. Sipas NASA-s, babilonasit identifikuan 13 yjësi në...

Gjuha e re e dashurisë, ja si komunikojnë tani të rinjtë

0
Një në pesë beqarë në Mbretërinë e Bashkuar përdorin emoji në vend të fjalëve për të marrë vëmendjen e një partneri. Këto të...

Studimi në Barcelonë, shëtitjet në plazh përmirësojnë shëndetin mendor

0
Një studim i kryer së fundmi tregon se kalimi i kohës në hapësira blu është i dobishëm për mirëqenien mendore. Ashtu si...

Të nxirat dhe mavijosjet, ja disa nga kurat në kushte shtëpie...

0
Ndonjëherë ndodh që në trup zbulon shenja ose të nxira të cilat shfaqen krejt papritur. Ndonëse këto njolla nuk janë tregues të...

Zbulimi i ri, ilaçi kundër baktereve në zorrë mund të kurojë...

0
Një ilaç i cili përdoret kundër baktereve në zorrë, po testohet nga shkencëtarët britanikë si një trajtim për koronavirusin. Ky ilaç lufton...

Misteri i shpërthimit, analistët hedhin dyshime: Në tunelet e fshehura në...

0
Analistët hedhin dyshime se shpërthimi i djeshëm në malet e Iranit që është dëgjuar edhe në Teheran, ka ndodhur në zonën ku...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS