24.5 C
Tirana
E diel, 4 Qershor, 2023
Ballina Etiketimet Barkut

Etiketim: barkut

Ndjesia e fryrjes së barkut, ushqimet që duhet të konsumoni

0
AvokadoKëto fruta në formë dardhe janë të mbushura me kalium. Trupi juaj ka nevojë për kalium për të menaxhuar nivelet e tij të natriumit,...

Kur është fryrje e barkut, jo kilogramë të tepërt

0
Ka raste kur fryrja e barkut nuk largohet pavarësisht përpjekjeve tona të shumta. Instruktori i i disa personazheve të njohur, James Duigan, ka zbuluar disa...

Këto janë katër ushqimet që ju shkaktojnë fryrje në zonën rreth...

0
Yndyra aktive e barkut ruhet rreth mëlçisë, pankreasit dhe zorrëve Ndryshe nga yndyra nën lëkurë (yndyra e rregullt që gjendet nën lëkurën tonë), ajo luan...

Dieta më e mirë për të dobësuar zonën rreth barkut dhe...

0
Padyshim, gjëja e parë që këshillohet për goditjen e dhjamit “kokëfortë” që grumbullohet në zonën e barkut dhe ijeve, janë ushtrimet fizike. Por ndërsa...

Paralajmërojnë mjekët: ‘Këto janë pesë rreziqet e yndyrës rreth barkut, përfshirë...

0
Pavarësisht se ku shfaqet yndyra në trupin tonë, gjithmonë shqetësohemi, veçanërisht kur është në formën e një fryrjeje në barkun tonë Sipas mjekëve, kjo mund...

Si të dobësohemi në menopauzë, si të shpëtojmë nga fryrjet e...

0
Menopauza është një cikël i ri jetësor i gruas në të cilën sistemi riprodhues humbet funksionin e tij kështu që ka disa mosbalancime hormonale,...

Ushqimet më të mira për të shmangur fryrjen e barkut

0
Ditët kur ndiheni të fryrë e sidomos në zonën e barkut me siguri i kujtoni si shumë të sikletshme. Kjo është një gjendje që...

Dieta me kumbulla, redukton fryrjen e barkut dhe mbron zorrët

0
Dieta me kumbulla është e përsosur për ata që duan të reduktojnë fryrjet e barkut dhe të kujdesen për shëndetin e zorrëve. Kumbullat karakterizohen...

Edhe pse 53 vjeçare, Halle Berry mund të krenohet me muskujt...

0
Halle Berry është e njohur për angazhimet e vazhdueshme në palestër, ndërsa në rast të nevojave për realizimin e roleve filmike, ajo i intensifikon...

Kombinime të ndryshme të ushtrimeve për muskujt e barkut

0
Studioni ushtrimet shumë të mira për muskuj të barkut Kombinimi i pozave nga joga, pilatesi dhe baleti do ta bëjnë stërvitjen tuaj interesante dhe të...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24 ABC24

HOT NEWS