16.5 C
Tirana
E mërkurë, 25 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Banorë

Etiketim: banorë

Enca njofton se është bërë banore rezidente e Dubait

Enca njofton se është bërë banore rezidente e Dubait

0
Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, ka treguar gjithmonë se i pëlqen udhëtimet në vende të largëta dhe luksoze.Ajo është një vizitore mjaft e...

Mungesë të ujit të pijshëm, 800 banorë të fshatit Burimas në...

0
800 banorë të fshatit Burimas në bashkinë e Maliqit kanë protestuar për mungesën e ujit të pijshëm. Pretendimet e tyre shkojnë larg pasi sikur të...

Rama: 55 zona janë kthyer në kantier ndërtimi për furnizimin me...

0
Kryeministri Edi Rama e cilësoi investimin e bërë te Bovilla për furnizimin me 24 orë ujë të 62 % të Tiranës një investim madhor...

Covid19, eksperti i Shëndetit Publik: Shqipëria, vendi fundit në Evropë sa...

0
Covid19, eksperti i Shëndetit Publik: Shqipëria, vendi fundit në Evropë sa i përket testimeve për 1 mijë banorë Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho ka...

‘Shpërthen’ sërish Covid-19/ Rreth 100.000 banorë mbyllen sërish në Gjermani

0
Rrethi Gütersloh, me rreth 100.000 banorë, do të bllokohet pas një shpërthimi të virusit në një fabrikë të përpunimit të mishit Rrethi gjerman...

16 milionë banorë, asnjë i vdekur nga Covid/ Njihuni me shtetin...

0
Ka mbi 16 milionë banorë, por deri tani vetëm 128 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, nga të cilët asnjë nuk ka ndërruar jetë. Burimi:...

Të parët në botë me 518 bare për 100 mijë banorë,...

0
Shumëkush habitet me numrin e lartë të kafeneve që ka në Shqipëri, që i gjen në çdo cep. Të dhënat zyrtare të INSTAT tregojnë...

Erera te fuqishme ndezin zjarret ne Kaliforni, evakuohen 90 mije banore...

0
Erëra të fuqishme po i egërsojnë zjarret në veri të Kalifornisë siç nuk ka ndodhur historikisht, njoftuan autoritetet të dielën, pasi...

Tensionet ne Shkoze, policia shoqeron disa banore

0
Prishja e dy banesave në zonën e Shkozës ka sjellë tension që në orët e para të mëngjesit të sotëm.  ...

Protestojnë për shtëpitë e tyre, Gjykata liron tre banorë të ‘Astirit’

0
Katër ditë pas shoqërimit dhe mbajtjes së tyre në qelitë e Komisariatit nr 6 në kryeqytet, janë liruar trebabnorët e Unazës së Re. Ata...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS