23.5 C
Tirana
E premte, 20 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Banka teknologji

Etiketim: banka teknologji

Policia holandeze gjeti një Ferrari, të vjedhur 26 vjet më parë

0
Policia në Holandë gjeti një Mondial Ferrari 1987 që u vodh në vitin 1994. Zbulimi ka ndodhur krejt rastësisht. Që në fillim të qershorit, një zjarrfikës...

KE thirrjeve vendeve Evropiane të adoptojnë teknologjinë 5G

0
Vendet e BE-së duhet të ndërmarrin veprime urgjente për të zgjeruar listën e furnizuesve të tyre me teknologjinë 5G, tha Komisioni Evropian të premten. Në...

Elon Musk thotë se do të ketë automjete plotësisht vetë-drejtuese në...

0
“Jam shumë i sigurt për funksionalitetin e plotë të vetë-drejtimit që po përfundon deri në fund të këtij viti”, thotë Elon Musk. “Është pothuajse duke...

Facebook ka zbuluar informacione të reja rreth botave që përdor për...

0
Çdo bot ka një personalitet të ndryshëm, kështu që Facebook mund të përgatitet për sjellje nga përdoruesit me qëllim të keq. Ushtria e botave, e...

Samsung Electronics lajmëron përvojën virtuale “Jetë e Pandalshme”

0
Samsung do të zbulojë risitë e produktit të fundit në një hapësirë virtuale në 2 Shtator 2020. Samsung Electronics njoftoi sot se kompania do të...

Kompjuteri lexon edhe shqip, krijohet “Alexa” apo “Google Home” shqip

0
Për herë të parë gjuhën shqipe mund ta lexosh dhe ajo të shkruhet automatikisht në kompjuter. Mund të jeni të mësuar me “voice-to-text” nga anglishtja,...

TM Roh njofton 5 pajisje Samsung të reja dhe të fuqishme...

0
Pajisjet do të jenë përfaqësuese të një epoke të re të teknologjisë Samsung të quajtur New Normal. Presidenti dhe Shefi i Departamentit të Komunikimit të...

Hakerët tani mund të bëjnë karikues që shkatërrojnë telefonin tuaj

0
Tani telefoni juaj mund të shkatërrohet nga hakerët përmes karikuesve që i vënë flakën telefonit. Disa zbulime nga një  laborator në Kinë kanë demonstruar se...

Gjashtë veprime të cilat do t’jua shpëtojnë jetën: Kështu ndalet vetura...

0
Fatmirësisht, dështimi i frenave vërtet ndodh rrallë, mirëpo kurrë si dihet Pra, qoftë larg nesh, ekziston mundësia që, madje edhe në veturat e shtrenjta, të...

“Beetle” mund të kthehet si një makinë elektrike

0
Volkswagen i dha lamtumirën Beetle verën e kaluar për herë të dytë në historinë e saj. Sidoqoftë, mbase ishte thjesht një “lamtumirë” tjetër dhe...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS