18.5 C
Tirana
E diel, 29 Maj, 2022
Ballina Etiketimet Banka Botërore

Etiketim: Banka Botërore

Banka Botërore miraton fond prej 81.3 milionë dollarësh për reformimin e...

0
Banka Botërore ka njoftuar se bordi i saj i drejtorëve ka miratuar një hua prej 75 milionë dollarësh dhe një grant prej 6.3 milionë...

Banka Botërore parashikon ngadalësim të ekonomisë së Shqipërisë në 2022: Lufta...

0
Pasiguritë në lidhje me luftën në Ukrainë po ndikojnë stabilitetin e çmimeve dhe rritjen ekonomike në Shqipëri, sipas një raporti të publikuar sot nga Banka...

Banka Botërore ul parashikimin për rritjen ekonomike në Shqipëri në 3.2...

0
Banka Botërore ka rishikuar parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë në raportin e saj të fundit.Rritja ekonomike e Shqipërisë pritet të ngadalësohet në 3.2...

Raporti i Bankës Botërore, ndotja e ajrit shkakton 10% të vdekjeve...

0
Në Shqipëri, 10 për qind e vdekjeve në një vit vijnë si pasojë e ndotjes së ajrit.Sipas përllogaritjeve të Bankës Botërore në një raport...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS