26.5 C
Tirana
E martë, 17 Maj, 2022
Gjigandi
Ballina Etiketimet Balkanweb teknologji

Etiketim: balkanweb teknologji

Policia holandeze gjeti një Ferrari, të vjedhur 26 vjet më parë

0
Policia në Holandë gjeti një Mondial Ferrari 1987 që u vodh në vitin 1994. Zbulimi ka ndodhur krejt rastësisht. Që në fillim të qershorit, një zjarrfikës...

iPhone 11 tani prodhohet në Indi, SHBA nuk do të varet...

0
Apple ka filluar prodhimin e iPhone 11 në Indi, duke sjellë modelin premium në vend për herë të parë. Sipas burimeve të The Verge, një seri...

Qendra e Ndërmarrësisë dhe Inovacionit VentureUP shpalli startupet fituese të programit...

0
  Mbështetja e VentureUP për të gjitha ekipet do të vijojë edhe pas garës duke i ndihmuar të zhvillojnë më tej idetë e tyre të...

Microsoft po e shtyn ‘Windows Update 10 May 2020’ për më...

0
Ka pasur një seri të përditësimeve problematike nga Microsoft gjatë muajve të fundit, dhe përditësimi më i fundit i veçorive – Windows 10 May...

iPhone i ardhshëm që do blini me shumë gjasa është prodhuar...

0
Përballë tensioneve në rritje mes SHBA dhe Kinës, kompanitë kanë filluar të reagojnë dhe Apple bëhet një prej të parëve që nis zhvendosjen e...

Makinat e vjetra janë tërheqëse për disa për shkak të thjeshtësisë...

0
Sado tërheqëse që mund të jenë për disa, makinat e vjetra kanë një të metë të madhe, dhe kjo është siguria. Makinat e vjetra janë...

Vetura elektrike Rimac C Two nga Kroacia, e programuar për të...

0
Vetura elektrike Rimac Two e krijuar dhe prodhuar në Kroaci, nuk ka të vendosur algoritme ku pesha e veturës ndërron për secilën rrotë varësisht...

Përparimi i energjisë diellore krijon energji elektrike nga drita e padukshme

0
Zbulimet mund të çojnë në qelizat diellore të gjeneratës së ardhshme që janë më të lira dhe më efikase sesa panelet tregtare aktuale. Dy përparime...

Gjashtë veprime të cilat do t’jua shpëtojnë jetën: Kështu ndalet vetura...

0
Fatmirësisht, dështimi i frenave vërtet ndodh rrallë, mirëpo kurrë si dihet Pra, qoftë larg nesh, ekziston mundësia që, madje edhe në veturat e shtrenjta, të...

Samsung do të prezantojë pesë pajisje të reja

0
Në ngjarjen që do të mbahet në gusht do të ketë më shumë për të parë sesa vetëm Note 20, tregon Samsung. Më 5 gusht,...

ME TE SHIKUARAT

- Advertisement -
ABC24

HOT NEWS